Kouzlo dotyku

J. PETR  |  Technika
Asus Eee Top

Nevlastní bratříček počítače v monitoru Asus Eee Top, testovaného v dubnovém čísle, vyjíždí ze stáje Hewlett-Packard a za podstatně vyšší pořizovací cenu (36 990 Kč) přináší velký displej a zajímavější hardwarovou výbavu. I tak ovšem poslouží především jako netradiční multimediální centrum, neboť po důkladné prohlídce odhalí běžné notebookové vnitřnosti. HP TouchSmart IQ522cs na první pohled zaujme elegantním designem, zdůrazněným lesklým černým provedením a sexy zpracováním speciálního rozhraní, přizpůsobeného dotykovému ovládání.

Dvaadvacetipalcový displej s rozlišením 1680×1050 px není tlakový ani kapacitní, podporuje multitouch a dotyky snímá pomocí senzorů umístěných na obvodu. Lesklé plochy displeje se tak nemusíte přímo dotýkat, ale je to samozřejmě pohodlnější a počítejte s častým čistěním otisků a šmouh. Dotykové ovládání se nám osvědčilo i v prostředí 64bitového systému Windows Vista Home Premium, který bohužel není v české lokalizaci.

České znaky nenajdete ani na tenké klávesnici s mělkými klávesami a numerickým blokem, jenž je společně s bezdrátovou optickou myší součástí balení a automaticky se s počítačem páruje. Nechybí ani dálkový ovládač, který využijete především ve Windows Media Center, a to i při sledování televizních programů prostřednictvím vestavěného digitálního tuneru.

Trochu zamrzí, že možnost sledování TV nebyla zakomponována do zmiňovaného dotykového rozhraní HP TouchSmart, které občas naštve ne zrovna plynulým provozem. Více optimalizace by rozhodně neškodilo a také bychom očekávali výkonnější procesor i grafickou kartu – ve výbavě je Intel Core 2 Duo T6400 a Nvidia GeForce 9300M GS. Počítač dále obsahuje 4 GB DDR2 operační paměti, 500GB SATA HDD a štěrbinovou DVD vypalovačku. Potěší i čtečka paměťových karet (5v1), možnost zapojení do domácí kabelové či bezdrátové sítě i bohatá skladba portů; celkově se jedná o velmi zajímavý počin.


HODNOCENÍ:

********


Nejčtenější