Komfortní herní seance

PETR PROŠEK  |  Technika
herní ovladač

Herní ovládač n52te SpeedPad nabízí přirozený pohyb ve virtuálním prostředí arkád a strategií.Zatímco většina uživatelů si vystačí s klávesnicí a myší, vášniví hráči hledají komfortnější řešení, ať už jde o joysticky pro letecké a volanty pro závodní simulátory, gamepady pro arkádové dýchánky nebo speciální ovládače, určené především příznivcům akcí a strategií.K takovýmto vymoženostem patří i černý krasavec s modrým podsvícením od firmy Belkin.

Z hlediska ergonomie a designu mu skutečně nelze nic vytknout a ovládač se stane ozdobou každého herního doupěte. n52te SpeedPad patří do levé ruky, asistuje myši a zastupuje klávesnici. Leváci tedy tentokrát mají smůlu. V době bezdrátových myší, klávesnic i gamepadů zamrzí též kabelové propojení s počítačem (USB 2.0), které znemožňuje třeba komfortní hraní z křesla v obývacím pokoji.Instalace je bezproblémová, ale lokalizace manuálu a editoru (Razer) do češtiny se nekoná.

Na ovládání si každopádně nemůžeme stěžovat – dlaň leží na ergonomicky tvarovaném opěrátku s příjemným povrchem a čtyři prsty se starají o čtrnáct kláves a scrollovací kolečko s funkcí tlačítka. Palec pak ovládá níže položenou patnáctou klávesu, boční kruhové tlačítko i D-Pad a kromě scrollovacího kolečka se vše příjemně mačká. Prostřednictvím zmiňovaného editoru lze jednoduše nastavit profi ly pro jednotlivé uživatele i hry a samozřejmostí je rovněž tvorba maker, což ocení především hráči strategií.

Pro:jednoduché vytváření profilů a maker, stylový design, podsvícení klávesového bloku Proti: absence českého manuálu a lokalizace softwaru, pouze pro praváky, není bezdrátovový Cena: 1699 Kč Web: www.belkin.cz Zapůjčil: Belkin

DĚKUJEME ZA PŮJČENÍ: SMARTLIFE, BELKIN

Nejčtenější