Komfort pro hráče

PETR PROŠEK  |  Technika

Kyborg, obr, mutant, vesmírná veverka, veverka Kyborg, skřítek nebo mimozemšťan?

Fantastické virtuální světy se dostávají do povědomí široké veřejnosti a počet hráčů rok od roku stoupá, ať už vysedávají u počítače nebo herních konzolí. Skalní fandové si však potrpí na komfort a pečlivě vybírají příslušenství, jež by jim zajistilo co možná nejpohodlnější herní seance. Společnost Logitech má v této oblasti letitou praxi a na letošním veletrhu Consumer Electronics Show v Las Vegas představila další periferie řady G.

MYŠKA S PAMĚTÍ

Komfort pro hráče

Laserová myš G9× navazuje na oceňovaný model G9 a je dodávána se dvěma výměnnými nasazovacími úchopy. Správná herní myška by měla rovněž pohodlně sedět v ruce a příliš nenamáhat zápěstí, a tak výrobce klade velký důraz na ergonomii. Díky vlastní paměti do ní můžete naprogramovat až pět profilů a se systémem závažíček lze využít až 28 g hmotnosti navíc. Důležitá je ovšem i rychlost a přesnost a rozlišení snímání G9× můžete jednoduše měnit kdykoli během hry v rozmezí od 200 do 5000 dpi. Kosmetickým prvkem je možnost úpravy barvy LED kontrolek podle vlastních představ.

SURROUNDOVÁ SLUCHÁTKA

Komfort pro hráče

Máte v doupěti kvalitní soustavu reproduktorů, ale během nočních herních dýchánků musíte nedobrovolně snižovat hlasitost kvůli zachování dobrých sousedských vztahů? Řešením může být náhlavní sada G35 s prostorovým zvukem se 7.1 kanály. Základ tvoří druhá generace technologie Dolby Headphone, jež napomáhá simulaci akustiky poslechové místnosti a vytváří detailně odlišitelná místa. Ve sluchátkách tak uslyšíte zvuky, které pocitově vycházejí i z míst mimo náhlavní sadu.

Součástí výbavy je rovněž mikrofon potlačující okolní hluk, jenž pro klasickou VoIP komunikaci nebo herní „teamspeak“ dokáže upravit hlas podle šesti přednastavených vzorů. Ostatní tak neuslyší váš hlas, ale jeho kyborgovskou nebo třeba mutantskou verzi. Komfort zajišťují tři vyměnitelné hlavové pásky.

KLÁVESNICE S DISPLEJEM

Komfort pro hráče

Pořádné herní klávesnici by nemělo chybět podsvícení a promyšleně umístěná programovatelná tlačítka.G19 nabízí 12 G-tlačítek s možností přiřadit každému až tři makra a dokáže zpracovávat signál až z pěti kláves současně. Tím pokročilým uživatelům podstatně zjednodušuje hraní, neboť aktivaci různých činností lze nastavit na pouhé stisknutí vybrané klávesy. Většinu potenciálních zákazníků na první pohled zaujme náklopný barevný LCD displej s rozlišením 320×240 px, zobrazující informace o průběhu hry u zhruba šedesáti titulů (např. World of Warcraft).Nechybějí ani údaje o VoIP komunikaci, vytížení procesoru či aktuální čas a displej si poradí i s fotografiemi nebo videoklipy.

Nejčtenější