Kloboukové šílenství

J. PETR  P. PROŠEK  |  Technika

Kloboukové šílenství

Light Hats Sháníte netradiční lustr třeba do obývacího pokoje? Britský designér Jake Phipps otevřel šatník po pradědečkovi, vyndal pár klobouků a hluboce se zamyslel. Co takhle osvětlení ve tvaru kdysi oblíbené pokrývky hlavy? S použitím těch správných nehořlavých materiálů vám ze stropu skutečně může viset originální lustr ve stylovém kloboukovém provedení. Jen doufejme, že se zajímavého nápadu co nejdříve ujme nějaký výrobce.

Pero pro špehy

Digital Cowboy Pozor na skrytou kameru! Ta se totiž nemusí schovávat jen ve křoví, ale klidně může být mnohem blíže. Třeba v moderním kuličkovém peru vašeho kolegy (150×15 mm; 30 g), kde se v otvoru o průměru 1 mm ukrývá CMOS senzor, zachycující záznam v rozlišení 352×288 px a AVI formátu (rychlostí 15 sn./s). Video se ukládá do vestavěné paměti o kapacitě 2 GB, baterie vydrží v akci dvě hodiny a nechybí samozřejmě mikrofon.

Hrátky s laserem

Khet Laser Game Netradiční desková stolní hra Khet se dvěma lasery je určena pro dva hráče, kteří mají k dispozici stejný počet barevně odlišených figur. Tyto hrací „kameny“ jsou vybaveny dvěma, jedním nebo žádným zrcadlem a úkolem je nasměrovat laserový paprsek, aby zasáhl figurku protihráčova faraona, a zároveň ochránit vlastního vládce svými bojovníky. Hrací plocha s rozměry 40×27×6 cm váží 1 kg a do laserů by se rozhodně nemělo přímo zírat.

USB adresář

Folderix Flash Drive Ve fázi pouhého konceptu nejspíše navždy zůstane flashový disk od chlapců z Art. Lebedev Studio. Tvůrci speciální klávesnice Optimus Maximus s OLED displeji navrhli flashdisk ve tvaru ikony adresáře z operačního systému Windows. Po takovémto provedení by jistě sáhl nejeden počítačový nadšenec, ale kamenem úrazu je šířka přenosného disku, jenž znemožňuje zapojení dalších zařízení do vedlejších USB portů.

Nejčtenější