Klávesnice pro každého

redakce  |  Technika

Elegantní a cenově dostupná klávesnice pro snadné ovládání všech funkcí Windows Vista.Za kvalitní klávesnici se zobrazením českých znaků nemusíte platit tisíce, a přesto získáte přístup k praktickým funkcím a plnou podporu operačního systému Windows Vista. Řeč je o novince z portfolia společnosti Microsoft , která sice nenabízí moderní bezdrátové propojení s počítačem, ale i tak si najde cestu k mnoha pracovním stanicím, ať už jde o stolní PC či notebooky. Microsoft Digital Media Keyboard 3000 CZ se chlubí tenkou konstrukcí s možností naklopení pomocí paciček a mělkými, tichými klávesami, s nimiž je vskutku radost pracovat.Klávesnice funguje i bez přiloženého soft waru Microsoft IntelliType Pro 6.2, ale po instalaci získáte přístup ke všem funkcím, jež využijete při každodenní kancelářské lopotě i ovládání multimédií.

klávesnice

Výtku máme pouze k rozložení „F“ kláves, které postrádají rozdělení do skupin a jsou natlačeny do jedné řady. Samotná tlačítka navíc zobrazují ikonky alternativních funkcí, číslování F1 až F12 je provedeno drobným písmem pod klávesami a na jejich přesné umístění si budete dlouho zvykat. Pochválit naopak musíme řadu funkčních prvků v horní části klávesnice, kde nechybí pět jednoduše konfi gurovatelných tlačítek „My Favorites“ pro snadné spouštění oblíbených aplikací. Klávesy „Ctrl“ a „Alt“ již tradičně okupují prvky pro vyvolání nabídky „Start“ a efektní přepínání oken ve 3D, charakteristické pro Windows Vista. Počtáře potěší i drobné tlačítko nad numerickým blokem, určené pro spuštění kalkulačky.

Pro: české znaky, povedený design, tiché klávesy, tenké provedení, řada praktických funkcí Proti: „F“ klávesy bez rozdělení do skupin Hodnocení: **** Cena: 660 Kč Web: www.microsoft.cz Zapůjčil: Microsoft

Nejčtenější