Klávesnice do dlaně

PETR PROŠEK  |  Technika

Logitech představuje diNovo Edge – komfortní ovládač domácích mediálních center.Logitech navazuje na bezdrátovou klávesnici diNovo Edge a chlubí se dalším designovým skvostem, určeným především k ovládání multimediálních center. Pokud máte počítač připojený k televizoru a využíváte jej k prohlížení fotografi í, brouzdání po internetu nebo sledování videozáznamů, kompaktní diNovo Mini poslouží ke komfortnímu ovládání.

klávesnice do dlaně

Moderní design již na první pohled zaujme kombinací stříbrných a lesklých černých prvků i krytem z poloprůhledného kouřového plastu. Logitech diNovo Mini připojíte pomocí Bluetooth 2.0 k počítači i konzoli PlayStation 3, přičemž v případě PC využijete malý USB receiver. Bezdrátový dosah představuje zhruba deset metrů. Instalace probíhá bez problémů na obou platformách a na PC oceníte přiložený soft ware SetPoint v4.24. Na editaci dlouhých dokumentů nebo hraní her ale raději zapomeňte – tato klávesnice je určena k multimediálnímu využití, popř. instant messagingu. Jednotlivá tlačítka jsou sice drobná, ale dostatečně vystouplá a oddělená, takže se s klávesnicí příjemně pracuje. Zajímavým prvkem je kruhový ClickPad, který funguje ve dvou modech – jako klasický touchpad nebo směrový ovládač.Nechybějí ani tlačítka pro ovládání Windows Media Center a najdete zde i klávesu pro uspání počítače. Absence českých znaků a „F“ kláves je každopádně velkým nedostatkem.Rovněž zamrzí, že diNovo Mini nelze dobíjet přes USB port, ale pouze ze sítě.

Plusy: skvělý design, pohodlné ovládání, možnost propojení s PC i PlayStation 3 Minusy: zběsile chytá prach, absence českých znaků a „F“ kláves, vyšší cena Cena: 4190 Kč Hodnocení: Web: www.logitech.com Zapůjčil: Logitech

Nejčtenější