Kino na cestách

PETR PROŠEK  |  Technika

Přehrávají filmy, zobrazují fotky a tancují v rytmu „empétrojek“!Přenosné DVD přehrávače jsou vedle herních handheldů dalšími ideálními společníky na dlouhou cestu, chajdu či zahraniční dovolenou. Nové modely se předvádějí s velkými LCD displeji a nabízejí řadu možností, ať už jde o přehrávání videí v DivX formátu, poslech hudby, sledování DVD filmů nebo třeba televizních kanálů. Záleží jen na vás, čím se necháte uchvátit – vsadíte na výdrž baterie, nebo sáhnete po bohaté výbavě?


Panasonic DVD-LS86

panasonic

Přenosný DVD přehrávač z nabídky Panasoniku se ofi ciálně chlubí až třináctihodinovým provozem, ale toho dosáhnete pouze za přísných podmínek. Pokud usednete k oblíbeným filmům a zvuk pustíte z integrovaných reproduktorů po stranách překlopného 8,5palcového displeje, bude vás bavit zhruba pět hodin. I to je však pěkný výkon a jde o největší plus tohoto modelu.

Menu bohužel neobsahuje českou lokalizaci a není zrovna intuitivní, a tak se při nastavování potrápí všichni, kteří neholdují cizím jazykům. Panasonic DVD-LS86 si poradí s řadou formátů a nezalekne se ani oblíbeného DivX s českými znaky v titulcích. Přehrávač poslouží rovněž při poslechu MP3 nebo prohlížení fotografi í v JPEG formátu a je vskutku nepochopitelné, proč jej výrobce nevybavil USB portem.

Ve výbavě najdete i držák pro zavěšení na autosedačku do auta, autonabíječku nebo dálkové ovládání. Na cestách se tedy můžete bavit sledováním filmů a díky dvěma jack konektorům pro zapojení sluchátek nebudete ani rušit řidiče. Zajímavým prvkem je každopádně FM modulátor, díky němuž lze při přehrávání využít soustavu reproduktorů ve voze. Za zmínku stojí i propojení s televizorem nebo iPodem či možnost úpravy jasu displeje, ale nic z toho bohužel neomlouvá absenci televizního tuneru, který by pod stanem či na chalupě přišel vhod. Panasonic DVD-LS86 tak můžeme doporučit jen těm uživatelům, kteří využijí především funkci přenosného CD/DVD přehrávače se skvělou výdrží baterie.

Pro: dlouhá výdrž baterie, FM modulátor, držák do auta Proti: chybí USB port, digitální TV tuner a české menu Orientační cena: 7100 Kč Hodnocení: Web: www.panasonic.cz


Sencor SPV-7903T

sencor

Firma Sencor nabízí přenosný DVD přehrávač se skutečně zajímavou výbavou, kterou však sráží na kolena slabá výdrž baterie a model SPV-7903T se odporoučí po dvou hodinách přehrávání filmového DVD. Plné dobití akumulátoru přitom trvá zhruba šest až osm hodin, což řadě uživatelů zkazí náladu. Pokud však využijete přibalenou autonabíječku a na chalupě přehrávač zapojíte do sítě, budete nadmíru spokojeni.

V první řadě vás zaujme 9,2palcový displej s možností horizontálního či vertikálního naklopení i kompletního přetočení. Nepůsobí sice příliš stabilně, ale při opatrné manipulaci rozhodně nic nezkazíte. Sencor SPV-7903T si stejně jako testovaný konkurent od Panasoniku poradí s řadou formátů, schramstne CD i DVD disky a kamarádí též s DivX formátem, vylepšeným o titulky s českými znaky. Díky USB portu a podpoře formátů MP3 či JPEG jej využijete i k propojení s fl ashovým diskem. Velkým plusem jsou rovněž integrované TV tunery (analogový i digitální), jež se po připojení malé anténky postarají o televizní příjem. Zde však pochopitelně záleží na síle signálu, a pokud vám nebude vyhovovat automatické vyhledávání kanálů, můžete se vrhnout na manuální prácičku.

Ostatně, s nastavováním nebudete mít problémy, jelikož v menu nechybí česká lokalizace. Dětem přijdou vhod jednoduché hry na přiloženém CD a vedle dálkového ovládače tak ve výbavě najdete i malý gamepad. Sencor SPV- 7903T je tedy za nižší pořizovací cenu podstatně vybavenější než Panasonic DVD- LS86, ale trpí špatnou výdrží baterie.

Nejčtenější