Kdo uteče, vyhraje!

PETR TOMEK  |  Technika
Kdo uteče, vyhraje!

Originálních her je jako šafránu a každý pokus o oživení tradičních schémat by měl být náležitě oceněn. Společnost Electronic Arts nabízí unikátní titul, který klasickou střílecí akci nahrazuje adrenalinovou akrobacií.

Multiplatformní Mirror’s Edge se inspiruje moderním parkúrem i free runningem a téměř celou hrou lze proběhnout bez jediného výstřelu. Hlavní hrdinkou je krasavice Faith, jež v roli speciální kurýrky doručuje důležité zásilky v totalitním městě na místech, kam zkorumpovaná policie nedosáhne. Pod vedením hráčů skáče po střechách mrakodrapů, pobíhá po ramenech jeřábů a efektivně odzbrojuje všechny čmuchaly. Tentokrát si však ukousne příliš velké sousto a záchrana sestry ji bude stát spoustu úsilí. Ovládání se vydařilo i v případě konzolových verzí (PlayStation 3, Xbox 360), ale přesto si na něj budete muset chvíli zvykat. Černovláska hopsá po střechách jako kamzík a předvádí efektní akrobatické kousky, z nichž se tají dech. Velkou měrou tomu přispívá stylové a detailní grafické zpracování.

Přestože je Faith neustále v pohybu a strážci zákona jí doslova dýchají na krk, často si budete lámat hlavu, kudy a jak pokračovat dál. Způsobů k překonání mnohých překážek je často více, a tak si několikahodinový Mirror’s Edge rádi střihnete podruhé nebo změříte síly s ostatními hráči v časovkách.

„Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného.“ Arthur C. Clarke

Nejčtenější