Italská Pininfarina představila elektromobil B0

JAN HORČÍK  |  Technika

Energická tříkolka Energya 01

tříkolka

Koncept tříkolky Energya je dílem kanadských konstruktérů. S hmotností pouhých 350 kg bude nejprve k dispozici ve verzi s motocyklovým motorem o výkonu 200 koní (147 kW).Zrychlení z nuly na 100 km/h má tříkolka zvládnout pod čtyři sekundy. Výroba by mohla začít už během následujících osmnácti měsíců a pokud bude o tříkolku zájem, objeví se také v elektrické verzi s podobně obdivuhodnými parametry.

Elektromobil od Audi 02

elektromobil

Audi oficiálně potvrdilo, že se připravuje elektromobil postavený na bázi konceptu Volkswagen Up! Audi je součástí koncernu VW, podobně jako česká Škodovka, o níž se v souvislosti s modelem Up! zase uvažovalo, že by mohla poskytnout výrobní kapacity. Na modelu VW Up! bude podle všeho postaveno hned několik budoucích prodejních modelů koncernu Volkswagen, a nemusí jít pouze o elektromobily.

Ekokráska Pininfarina B0 03

ekokráska

Italská Pininfarina představila elektromobil B0. Malý čtyřmístný a čtyřdveřový elektromobil je na rozdíl od většiny ostatních výtvorů Pininfarina zaměřen velmi prakticky. Na jedno nabití ujete 244 km při maximální rychlosti 130 km/h. Skrytou zbraní elektromobilu se solárními panely ve střeše je lithium-polymerová baterie se superkondenzátorem. Nejlepší zpráva na konec: B0 bude vyráběna sériově.

Kachna jako elektromobil 04

kachna

Citroën ústy svého ředitele Gillese Michela potvrdil, že první modely založené na konceptu C-Cactus by se mohly objevit už v průběhu tří až čtyř let. Michel jej označil za duchovního pokračovatele slavné „kachny“, modelu Citroën 2CV.„Kachna 21. století“ by se mohla prodávat jako elektromobil s dojezdem 150 km a Li-ion bateriemi, případně i jako hybrid doplněný konvenčním agregátem o výkonu 100 koní (73,5 kW).

Hybridní skútr Peugeot 05

skútr

Peugeot představil tříkolku nazvanou HYmotion3 Compressor. Dvě přední kola jsou poháněna nezávislými elektromotory o výkonu 3 kW umístěnými přímo v kolech, zadní pohání přeplňovaný 125ccm benzinový motor o výkonu 15 kW. Jedná se tedy o hybridní tříkolku, která dokáže využít regenerativního brzdění, případně kompletně vypnout benzinový motor. Spotřeba by se měla pohybovat kolem 2 l/100 km v kombinovaném cyklu.

Nejčtenější