Hudební nářez z internetu

PETR PROŠEK  |  
Logitech Squeezebox Radio

Společnost Logitech má se streamováním hudby bohaté zkušenosti a nový WiFi hudební přehrávač v elegantním provedení se řadí k nejlepším produktům v této kategorii. Do boje s tradičními radiopřijímači nastupuje WiFi hudební přehrávač Squeezebox Radio, který se díky modernímu designu v lesklém černém provedení a kompaktním rozměrům (22×13×8,5 cm) hodí do jakékoli části domácnosti. Oproti svým historickým bratříčkům postrádá klasickou anténu a kvalitní hudební proud poslušně sosá přímo z internetu. Squeezebox Radio nabízí dokonalý komfort a při prvním spuštění a zapojení do ethernetové či bezdrátové sítě provede uživatele v několika krocích celou instalací. Velkým plusem je i kompletní česká lokalizace uživatelského prostředí, jež usnadňuje manipulaci s přístrojem.

K příjemnému ovládání přispívá také rozmístění funkčních tlačítek a 2,4palcový barevný displej, zobrazující vše potřebné. Moderní přehrávač využijete nejen k poslechu místních a zahraničních internetových rádií, která jsou k dispozici zcela zdarma, ale rovněž ke streamování vybraných skladeb na vašem počítači prostřednictvím povedené aplikace Squeezebox Server (ke stažení na www. mysqueezebox.com). K dispozici je i řada dalších placených služeb (např. Last. fm, Napster, Deezer) a přístup do oblíbené sociální sítě Facebook nebo na obrázkový Flickr. Přestože Squeezebox Radio neobsahuje stereoreproduktory, kvalita zvukového výstupu je překvapivě velmi dobrá (samozřejmě v rámci možností). V případě potřeby lze pomocí 3,5mm jack konektoru připojit externí reproduktory nebo sluchátka a zařízení umožňuje též propojení s externími MP3 přehrávači. Ranou pod pás je absence dálkového ovládače v základní výbavě s možností samostatného dokoupení.

Logitech Squeezebox Radio

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ české menu  – vyšší cena
+ jednoduché nastavení  – bez dálkového ovládače v základní výbavě
+ kvalitní zvuk  – nemá stereoreproduktory
+ bohatá nabídka on-line služeb  
+ Squeezebox Server  

VERDIKT:
Velmi kvalitní zařízení pro domácí streamování hudby, jež necílí pouze na úzkou skupinu nadšenců, ale má velkou šanci oslovit i běžné zákazníky.

HODNOCENÍ:

******


WEB: www.logitech.com CENA: 4.490 Kč

Nejčtenější