HUD pro každé auto

Dan Přibáň  PETR PROŠEK  |  
TravelPilot 700

Průhledové displeje jsou doménou nejdražších vozů, pokud se ale spokojíte s menším švindlem, můžete ho mít v jakémkoli autě.

Přenosné automobilové navigace přestaly být luxusním zbožím a zákazníci si začali vybírat. Ovšem podle čeho? Výrobci zjišťují, že přijít s něčím novým je pořád těžší, tak se zaměřují na design a podstata, tedy dovést člověka z bodu A do bodu B co nejlépe, nejrychleji, nejúsporněji… se trochu vytrácí. Ideální přístroj, který by vás bez chybičky vedl silnicemi, informoval o zajímavostech okolí, našel každou pumpu, restauraci či hotel, jsme zatím nenašli, ale na druhou stranu tu máme po delší době docela zajímavý nápad.

Přišel s ním Blaupunkt. Na první pohled se nám jevil jako zbytečnost, ale testování ukázalo, že jsou lidé, kterým se více než líbí. Na zadní straně TravelPilot 700 je umístěna kamera snímající silnici před vámi a software do obrazu promítá šipky, udávající směr. Činí tak naprosto stejně, jako když navigace běží v klasickém režimu s mapou, naopak nevidíte dál, než kam se podíváte z okna.

Pro většinu mužů scestná věc, „mapa je přece od toho, abych věděl, kam jedu“. U žen byly však reakce opačné, „vždyť mi to přesně ukáže kam jet“. Argument, že hláška je naprosto stejná jako u mapy, neobstojí. Reálná silnice před vámi je prostě reálná silnice před vámi, žádná imaginární barevná čára. Takže bod pro „modrý bod“.

Nevýhodou systému je nutnost mít na skle připevněný masivní držák, který dost překáží, dát navigaci jinam ale nejde, protože kamera pak nevidí ven. Samotné mapové podklady se 42 státy Evropy včetně Ruska i klasický mapový systém vedení je standardní a zachovává si nepříliš elegantní menu.

Jako bonus je k mání DVB-T tuner pro příjem digitální televize, schopnost přehrávat hudbu i video, prohlížet dokumenty sady Office a u navigací netradiční WiFi (kromě tradičního Bluetooth) připojení k internetu včetně VoIP telefonování. Velmi zajímavá kombinace.

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ zajímavé řešení navigace s kamerou  – horší design přístroje i grafického rozhraní
+ zajímavé „nenavigační“ funkce  – vyšší cena

VERDIKT:
TravelPilot 700 přináší velmi zajímavý pohled na navigování, pokud hledáte rodinnou GPS, je to ideální volba.

HODNOCENÍ:

******


WEB: www.blaupunkt.cz CENA: 17.290 Kč

Nejčtenější