Hráč přežil díky WoW

P. PROŠEK  P. TOMEK  |  Počítače

Hráč přežil díky WoW

Onlinovky patří k nejnávykovějším hrám, ale když si je naordinujete s rozumem, mohou být i prospěšné. Dvanáctiletý norský chlapec Hans Jargen Olsen zachránil život sobě i své sestře, když je napadl los, prožože hrál pravidelně World of Warcraft a věděl, jak se v podobných situacích zachovat. Přilákal pozornost rozzuřeného zvířete na sebe (schopnost Taunt), aby jeho sestra mohla utéct, a pak se svalil na zem a hrál mrtvého (schopnost Feign Death). Los o soka přestal jevit zájem a mladý hrdina vzal nohy na ramena.

Soud kvůli Xbox Live

Na ranči strýčka Sama se lidé soudí za každou pitomost a nezřídka jim to vychází. Francisco Garcia ze státu Georgia zažaloval společnost Microsoft za penále, které mu naúčtovala banka kvůli poplatku za Xbox Live. Jeho povedený synáček si totiž v říjnu 2005 zapůjčil tatínkovu kreditní kartu a bez jeho dovolení si službu přihlásil a aktivoval. Jaké však bylo jeho překvapení, když Microsoft po čase automaticky obnovil předplatné a snažil se z účtu strhnout další poplatek ve chvíli, kdy byl zrovna přečerpaný, za což si vysloužil zmiňovanou pokutu.Garcia si stěžuje, že v Microsoftu přijali předplatné od nezletilého chlapce, a ti se zas brání, že se mladík vydával za osmnáctiletého.

Politika v Azerothu

Volba nového prezidenta USA se promítá i do světa virtuální zábavy, o čemž svědčí akce hráčů oblíbeného fantasy MMORPG World of Warcraft na serveru Whisperwind. Zde se na Nový rok sešli přívrženci prezidentského kandidáta Rona Paula, aby založili společnou guildu a uspořádali slavnostní pochod z města Ironforge do Stormwindu. Tento americký lékař a slavný republikánský politik se ze všech potenciálních nástupců George Bushe těší zdaleka největší internetové publicitě a zmiňovaná akce je dalším důkazem, že virtuální světy se s naším reálným prolínají stále více.

Nejčtenější