Holky to chtěj taky

J. PETR  P. PROŠEK  P. TOMEK  |  Počítače

Hry již dávno nejsou doménou mužů a ve společnosti počítačových či konzolových pecek tráví volný čas stále více žen, což potvrdila i studie serveru PoshMama. com a E for All Expo. Více než třetina ze zhruba 120 respondentek uvádí, že by místo spánku raději hrály oblíbené hry. 32 % dotázaných se rovněž přiznává, že hrají i ve chvíli, kdy s někým hovoří po telefonu. Více než polovina žen a dívek prozrazuje, že kvůli hrám nepřišly včas na pracovní schůzku nebo na setkání s přáteli.

Bezpochyby zajímavá je skutečnost, že přes dvě třetiny hráček se nově objevené vášni věnují nejen kvůli zábavě, ale rovněž z toho důvodu, aby trávily více času se svými milovanými. Relaxace ve virtuálních světech již zkrátka nepřísluší pouze zapáleným hráčům – hlavní cílovou skupinou většiny vývojářských studií a vydavatelských společností je především široká veřejnost.

Hraním k bezpečnější jízdě

Americká pojišťovna Allstate rozjíždí v Pensylvánii vskutku zajímavý program zvaný InSight. 100 tisíc klientů ve věku od 50 do 75 let získá zdarma slevy na pojištění a speciální počítačové hry, vyvinuté sanfranciským studiem Posit Science. Ty jsou určeny pro zvyšování pozornosti a zlepšování reflexů, ale nejde pouze o hry závodní. Ukázkovým příkladem je titul Jewel Diver, kde mají hráči za úkol odhalit, jaká z hejna proplouvajících ryb slupla diamant, přičemž s rostoucí obtížností se počet šupináčů na obrazovce zvyšuje. Společnost Allstate doporučuje, aby řidiči trénovali minimálně deset hodin, a výsledky budou dále porovnávány s nehodovostí na silnicích. Pokud bude akce úspěšná, v příštím roce dojde k rozšíření do dalších států.

Herní loupež

Ve Velké Británii došlo ke kuriózní krádeži nadílky počítačových her v celkové hodnotě 600 tisíc liber, mezi nimiž nechybělo ani nejnovější Grand Theft Auto nebo 16 tisíc kusů aktuální válečné akce Brothers in Arms: Hell’s Highway. Zatímco řidič se zmíněným nákladem odpočíval v Northamptonu, palety s hrami byly přeloženy do nákladního Renaultu a mířily vstříc Leedsu. Policie však Renault včas odhalila, zadržela a umístila do hlídaného skladu pro zajištění otisků prstů i dalších důkazů.

Tam si však moc dlouho nepobyl, jelikož pár hodin poté s ním vykutálení lupiči frnkli přímo ze sídla strážců zákona. Prázdný náklaďák byl nakonec nalezen na parkovišti v blízkém Bradfordu.

Nejčtenější