Hoď to na YouTube!

PETR PROŠEK  |  
Toshiba Camileo S10

Záznam v HD kvalitě a kapesní rozměry ještě nejsou zárukou kvality. Seznamte se s novou videokamerou od Toshiby, která je určena především internetovým bloggerům a příznivcům sociálních sítí.

Kompaktní digitální kamera s rozměry 100×57×18 mm, hmotností 87 g včetně baterie a otočným i výklopným displejem se 2,5palcovu úhlopříčkou bez problémů zapadne do kapsy u kalhot. Toshiba Camileo S10 je určena především pro vášnivé bloggery či příznivce YouTube a sociálních sítí. Obsahuje 5Mpx CMOS senzor, natáčí video v maximálním rozlišení 1440×1080 px (30 sn./s) a pořizuje snímky v rozlišení až 3200×2400 px.

Interní flashová paměť o kapacitě 128 MB je pro HD záznam nedostačující a kameru musíte nakrmit vlastní SD/SDHC kartou. Za ideálních světelných podmínek odpovídá kvalita videa (H.264/MOV) i fotografií (JPG) pořizovací ceně a svůj účel splní. Při natáčení se však musíte smířit s mírnou zrnitostí a horší digitální stabilizací, kterou navíc nelze aktivovat v režimech 1080p a WVGA (60 sn./s) a naplno se projeví při použití čtyřnásobného digitálního zoomu (pro 1080p pouze dvojnásobný). Jakmile se zešeří, nepomůže ani přisvětlení a kameru budete muset nedobrovolně odložit.

Ovládání je intuitivní, a tak začátečníci budou bez problémů měnit scénické režimy, využívat samospoušť nebo nastavovat expozici či vyvážení bílé. Camileo S10 si každopádně po vypnutí dokáže zapamatovat pouze volbu rozlišení, což je v dnešní době k pláči. Zoufalou situaci zachraňuje výbava s USB, HDMI a AV kabelem, užitečným programem ArcSoft MediaImpression (jednoduchá editace videí, upload na YouTube), polstrovaným látkovým pouzdrem a malým stativem.

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ kompaktnost  – malá interní paměť a nutná investice do SD karty
+ nižší cena  – špatná kvalita videa a fotografií za horších světelných podmínek
+ kvalitní záznam v 1080p za světla se stativem  – digitální zoom a stabilizace
+ bohatá výbava  

VERDIKT:
Kapesní videokamera leze do zelí novým kompaktům a mobilním telefonům s videozáznamem v HD kvalitě, ale předvádí pouze průměrné představení.

HODNOCENÍ:

*****


WEB: www.toshiba.cz CENA: 4.290 Kč

Nejčtenější