Herna v kapse

PETR PROŠEK  |  
Sony PSP go

Videohry již dávno nepatří pouze mladým studentům se spoustou volného času a lákají stále více nových nadšenců. Oblíbené virtuální světy nyní můžete nosit po kapsách v novém „péespéčku“. Přenosná herní konzole od společnosti Sony se nedávno dočkala nové verze. PSP go je hned na první pohled kompaktnější než předchozí model a s rozměry 128×69×17 mm i hmotností 158 g ji bez problémů nacpete do větší kapsy, což u předchozích handheldů nebylo možné. Daní za menší velikost a pohodové přenášení je absence UMD mechaniky, která vcelku pochopitelně odradí majitele předchozích „péespéček“.

Vzhledem k menší velikosti přístroje je nutné počítat i s menším, 3,8palcovým displejem, což však rozhodně není na škodu. Rozlišení 480×272 px totiž zůstává a grafika tak působí trochu lépe. Displej je v porovnání s předchozím modelem podstatně jasnější. Vysunutí obrazovky odhaluje tradiční ovládací tlačítka, která jsou v porovnání s PSP-3000 zmenšená a méně vystouplá, ale při hraní to nijak nepocítíte. Naopak zjistíte, že analogový prvek je přesnější a citlivější, což je rozhodně plus. PSP go obsahuje 16 GB interní paměti a vzhledem ke zmiňované absenci UMD mechaniky se veškeré hry stahují v digitální verzi z PlayStation Store -bezdrátově přes vestavěný Wi Fi modul nebo pomocí USB kabelu přes počítač či PlayStation 3.

Kapacitu vestavěné paměti lze rozšířit pomocí paměťové karty Memory Stick Micro (M2) s maximální kapacitou 16 GB. Zajímavým, ale stále nedostačujícím bonusem pro majitele starších verzí PSP a her na UMD discích je možnost stažení tří titulů zdarma. Za zmínku stojí podpora Bluetooth, díky které lze k PSP go připojit třeba bezdrátová sluchátka nebo gamepad pro PlayStation 3. Možnost prohlížení fotografií, poslechu hudby a sledování videí samozřejmě zůstává.

Sony PSP go

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ kompaktnost  – vysoká cena
+ povedený design  – absence UMD mechaniky je velkou překážkou pro majitele předchozích modelů
+ jasný displej  
+ velká interní paměť  
+ podpora Bluetooth  

VERDIKT:
Nový herní handheld je bezpochyby skvělou volbou pro všechny nadšence, kteří ještě žádné PSP nemají. Ostatním nenabízí za tak vysokou cenu dostatek důvodů ke koupi.

HODNOCENÍ:

****


WEB: www.playstation.cz CENA: 6.490 Kč

Nejčtenější