Fototiskárna na dovolenou

PETR PROŠEK  |  
Canon SELPHY CP790

Sháníte přenosnou fototiskárnu s možností tisku fotografií bez propojování s počítačem? S kyblíčkem od Canonu se rozhodně neztratíte, pokud si ovšem nezapomenete dokoupit baterii.

Kompaktní fototiskárna Canon SELPHY CP790 zaujme unikátním, osvěžujícím designem. Světle zelený kyblík s rukojetí umožňuje pohodlné přenášení a ukrývá samotnou tiskárnu i potřebné příslušenství, včetně dvou podavačů papíru, inkoustové kazety a napájecího zdroje. Zařízení s rozměry 247×178×86 mm a hmotností 1,1 kg konzumuje speciální tiskové kazety, dodávané společně s papírem, a pracuje s technologií termosublimace v rozlišení 300 dpi. Hlavní předností je možnost tisku fotografií bez nutnosti propojení s počítačem. Na přední straně najdete trojici slotů na řadu paměťových karet, nechybí infraport a dva USB porty pro přímý tisk z digitálního fotoaparátu (PictBridge) nebo spojení s PC.

Jako volitelné příslušenství lze rovněž pořídit Bluetooth adaptér pro bezdrátový tisk snímků z mobilních telefonů. Tiskárna však nepodporuje flashové disky a na tisk z USB klíčenek tak můžete zapomenout. Veškeré ovládací prvky jsou umístěny na horní straně fototiskárny, včetně třípalcového barevného displeje a otáčecího kolečka pro intuitivní pohyb v menu s českou lokalizací. Díky funkcím automatické korekce lze fotografie před samotným tiskem v tiskárně upravit a odstranit třeba efekt červených očí nebo nežádoucí šum.

Zajímavá je i možnost vlastní úpravy barev (např. sépiové či černobílé) a využití kreativních funkcí třeba pro tvorbu kalendáře. Kvalita tisku je na překvapivě vysoké úrovni a tiskárna vyplivne jednu fotografii pohlednicového formátu za 58 s. Canon SELPHY CP790 má na zadní straně prostor pro dobíjecí baterii, s níž se při tisku obejdete bez přímého zapojení do elektrické sítě. Nenajdete ji však v základní výbavě a musíte ji dokoupit, což u přenosné fototiskárny nepotěší.

Canon SELPHY CP790

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ české menu  – nepodporuje USB klíčenky
+ stylový design s rukojetí  – baterie není v základní výbavě
+ kvalitní tisk  – nezobrazuje adresářovou strukturu
+ pohodlné ovládání  

VERDIKT:
Kvalitní, svižný a pohodlný tisk fotografií v kompaktním, přenosném těle trochu kazí neochota výrobce zařadit baterii do základní výbavy

HODNOCENÍ:

******


WEB: www.canon.cz CENA: 4.590 Kč

Nejčtenější