Fotomobil pro náročné

PETR PROŠEK  |  Technika

Když nechcete dělat velké kompromisy v požadavcích na média v mobilu…

nokia

Mobilní telefon s bohatým multimediálním nášupem a užitečnou kancelářskou výbavou pochází z dalekého Finska a potěší nejednoho příznivce smartphonů. Nokia N82 s přijatelnými rozměry (112×50×17 mm) a slušnou hmotností pěkně padne do ruky, chlubí se moderním designem a stříbrným provedením.Lesklý povrch bohužel již tradičně loví otisky prstů, a tak se nevyhnete pravidelnému přelešťování. Rozložení kláves pod 2,4palcovým QVGA displejem (16,7 milionů barev) je klasicky „nokiácké“ a drobná tlačítka základního klávesového bloku svádějí ke zbrklému odsouzení ovládání. Psaní textových zpráv či e-mailů je však velmi pohodlné a nakonec nám přišlo lepší než u řady dalších finských modelů.

Nokia N82 podporuje tři pásma GSM a sítě třetí generace, díky čemuž si poradí i s videohovory. Nechybí tradiční přenos dat, který obohacuje Wi-Fi modul a VoIP komunikace. 100 MB interní paměti doplníte 2GB microSD kartou, jež je součástí základní výbavy, a s volným místem si tak zpočátku nemusíte dělat starosti. Problémy s kapacitou se však časem dostaví, neboť nový smartphone překvapuje skutečně povedenou výbavou. Na prvním místě stojí 5Mpx fotoaparát s optikou Carl Zeiss, xenonovým bleskem a řadou užitečných nastavení, s nimiž lze o novém fotomobilu již zcela vážně uvažovat jako o alternativě leckterého kompaktu. Kvalita fotografií příjemně překvapí a pozadu nezůstává ani videozáznam (MPEG4, rozlišení 640×480 px, 30 sn./s). Tím ovšem nabídka nekončí a nároční uživatelé ocení třeba multimediální přehrávač, užitečné kancelářské aplikace, asistovanou GPS navigaci nebo N-Gage hry. Při průměrném používání budete nabíjet zhruba každý čtvrtý den, ale počítejte s vyšší pořizovací cenou.

nokia

Plusy: kvalitní 5Mpx fotoaparát, 2GB paměťová karta v balení, úctyhodná výdrž baterie, změna orientace obrazu podle polohy přístroje Minusy: fotoaparát občas zazlobí, vyšší cena Web: www.nokia.cz Cena: 16 990 Kč Zapůjčil: Nokia

Nejčtenější