Fotbalová jedenáctka

|  Technika
stolní fotbálek

Ve druhé polovině dubna proběhl v Miláně prestižní veletrh Milan Design Week, kde byla k vidění řada zajímavých projektů z celého světa. Mezi zúčastněnými se objevily i nizozemské firmy GRO design a TIM (The Innovative Modelmakers), ty daly hlavy dohromady a vytvořily designový skvost. Měly jasný cíl – vylepšit produkt, který je po stránce designu již několik let zanedbáván a odsouván do pozadí zájmu – luxusní stolní fotbal.

Netradiční design

Úderníci z designové a modelářské firmy se museli zaměřit nejen na design, ale rovněž na samotnou funkčnost, což u stolního fotbalu platí dvojnásob.Těžko by jim zanícení hráči pochválili produkt, který sice vypadá skvěle, ale nejde na něm hrát. Naštěstí vše dopadlo na výbornou, novinka s názvem „11 – the beautiful game“ prošla zátěžovými testy a splnila všechna kritéria. Je však třeba zdůraznit, že tento fotbálek se nejen skvěle hraje, ale rovněž naláká řadu diváků. Od klasických stolů se totiž již na první pohled liší.

Lesk jako blesk

Výjimečný dojem dotváří oranžový míček, který na bílém povrchu a mezi stříbřitě lesklými hráči přímo září. Třešničkou na pomyslném fotbalovém dortíku jsou světelné efekty, provázející vstřelení míče do branky nebo restart hry.„11 – the beautiful game“ se tedy přímo nabízí do barů, kaváren i letištních salonků, kde cestující čekají na odbavení. Otázkou však zůstává, nakolik by se lišila pořizovací cena takového skvostu od tradičního provedení. Troufáme si tvrdit, že si mnozí raději nechají zajít chuť.

Atraktivní zážitek

Designéři vsadili na kontrasty i jemnou hru světel a nová fotbalová jedenáctka tak nejlépe vynikne v temnější místnosti, kde splyne s okolím díky tmavému vnějšímu provedení a zaujme stylově prosvětleným vnitřkem v bílé barvě. Tyče s jedním až pěti hráči jsou zhotoveny vždy z jednoho kusu mosazi a ozdobeny chromovým leskem, který dále podporuje efektní hru světel a dodává stolnímu fotbalu na atraktivitě.

Nejčtenější