EyePet

PETR PROŠEK  |  Technika
EyePet

Přivítejte nový druh domácího mazlíčka, který vás připraví jen o tolik volného času, kolik mu budete chtít sami věnovat. EyePet pro PlayStation 3 není klasickou videohrou, a pokud bychom ji měli hodnotit podle běžných měřítek, moc velké skóre by nezískala. Potlesk a pozornost všech příznivců moderních technologií si každopádně zaslouží za nový a bezpochyby zajímavý způsob interakce s virtuálním mazlíčkem.

EyePet funguje pouze s kamerou PlayStation Eye, kterou připojíte k herní konzoli a nasměrujete k podlaze. Na televizní obrazovce ožije chlupaté zvířátko, které se s vaší pomocí vyklube z velkého vajíčka a svým přirozeným chováním a roztomilostí dostane vaše ratolesti do varu. Zábavné chvilky každopádně připraví všem nadšencům, kteří se rozhodnou experimentovat nebo projít všechny nabízené úkoly a minihry. Ovládání probíhá pouze pohyby rukou nebo manipulací se speciální umělohmotnou kartou (Magic Card). Nejprve trochu rutiny s krmením či hygienou a poté přijdou na řadu podstatně zajímavější věci, jako třeba kreslení, zpěv a vytváření vlastních herních předmětů.

EyePet

Vezmete černý fix, namalujete obrázek a mazlíček jej zkusí napodobit, což ostatně platí i v případě zpívaných tónů. Všemožných hraček a zajímavostí je ve hře spousta, ale práce kamery není vždy ideální, a zvláště za umělého osvětlení se s opičkou dost navztekáte. Je škoda, že autoři hru nepojali více do hloubky a neotřelou zábavu nezpestřili samotným vývojem virtuálního zvířátka, jaký je běžný třeba u klasického tamagoči. Budiž jim omluvou, že EyePet teprve startuje a postupem času se prý dočká spousty nových vylepšení.

Nejčtenější