Elegantní bezdrátový desktop

PETR PROŠEK  |  Technika
desktop

Stylová ergonomická bezdrátová klávesnice ve stylu Windows Aero.Bezdrátový Wireless Laser Desktop 7000 CZ od Microsoft u se chlubí elegantním designem, který dokresluje průsvitný, kouřový okraj ergonomicky tvarované klávesnice. Výrobce se při tvorbě nechal inspirovat prostředím Windows Aero z operačního systému Windows Vista, ale již nepomyslel na skutečnost, že na lesklé plochy se neustále chytá prach a patlají se a pro klávesnici nejsou nejvhodnější.

Černá myška se stříbrnými pruhy nezůstává pozadu a příjemně padne do ruky, ale bohužel má příliš tuhé kolečko, které parádně roluje, ale jako prostřední tlačítko vás potrápí. Klávesnice i myš komunikují s počítačem pomocí malého USB přijímače (2,4 GHz) a s dosahem na běžnou vzdálenost nebudete mít žádné problémy. Zatímco myšku můžete dobíjet na malé podložce, klávesnici vybavíte dvojicí AA baterií, které se nám během třítýdenní intenzivní práce nepodařilo unavit. Velkým plusem testovaného desktopu jsou tiché, zakřivené klávesy, s nimiž se velmi pohodlně píše a brzy si na ně zvyknete. Samozřejmě nechybějí ani české znaky a řada funkčních prvků (pro ovládání multimédií, internetovou komunikaci, editaci dokumentů atp.), mezi nimiž vynikají tři čistě dotyková tlačítka „My Favorites“ s možností vlastní konfi gurace. V kontrastu s dotykovým provedením každopádně nelze omluvit absenci takových základních prvků, jako je například světelné značení aktivace Num Lock, Caps Lock nebo alternativních funkcí „F“ kláves (značeno pouze soft warově). Pomyslnou třešničkou na dortu by pak mohlo být celkové podsvícení klávesnice, použité třeba v případě Wireless Entertainment Desktop 8000, ale o tom si vzhledem k nižší pořizovací ceně můžeme nechat jen zdát.

Pro: české znaky, elegantní design, tiché klávesy, ergonomický tvar Proti: časté čištění lesklých ploch, na mačkání příliš tuhé kolečko, základní nedostatky Cena: 3100 Kč Web: www.microsoft.cz Zapůjčil: Microsoft

Nejčtenější