Ekologický mobil

J. HORČÍK  J. PETR  |  Příroda
ekosvět

Ekologický mobil Renew W233

Motorola Renew W233 je první karbonově neutrální telefon, který je navíc vyroben 100% z recyklovaných materiálů. Je tedy opět 100% recyklovatelný. I krabice telefonu je vyrobena z recyklovatelného papíru a dokumentace je vytištěna barvami z rostlinných olejů. Snížením váhy se zmenšují nároky na přepravu, a tím i na spotřebu paliva. Přímo v krabici pak dostanete obálku se zaplaceným poštovným. Jakmile vám mobil doslouží, odešlete jej k recyklaci.


ekosvět

Rudá mládež? Zelená mládež! smart gear

Ekopřítulný domeček pro panenky je vyroben ze dřeva kaučukovníku, které se začíná používat i k dalšímu zpracování místo toho, aby se po využití na latex spálilo. Tohle dřevo je obarveno netoxickými vodovými barvami a celé je to zabaleno do 70% recyklovaného papíru. Když si domeček za 130 dolarů pořídíte, přispějete neziskovým organizacím zabývajícím se výsadbou stromů a pozorováním jejich růstu skrze satelitní obrázky. Takhle vypadá nová zelená ideologie.


ekosvět

Solární žaluzie udělají z noci den Blight

Žaluzie si nechal v roce 1769 patentovat Edward Beran. V roce 2009 vymyslel Vincent Gerkens v rámci designérské soutěže Greener Gadgets solární žaluzie Blight. Ty jsou širší než ty klasické. Jedna jejich polovina je pokryta solárními články, které během dne přijímají sluneční energii a skladují ji v lithium- iontové baterii. V noci, po zatažení žaluzií, je pak zato energie přenesena do elektroluminiscenční fólie pokrývající druhou polovinu žaluzií, které díky tomu svítí.


ekosvět

Solární hračky pro všechny owi kits

Chcete mít doma budoucnost? Na webové adrese robotikitsdirect. com je možné objednat malé plastové roboty poháněné často solární energií. Na veletrhu CES představila společnost OWI Kit set 6v1 „Solar Building Kit“, který zahrnuje 21 součástek, které mohou vytvořit několik různých typů robotů. Například v podobě malého čtyřnohého zvířátka, autíčka, lodě nebo jiných vylomenin. Zajímavá je i cena stavebnice, která se pohybuje v přepočtu od 300 Kč do 400 Kč.

Nejčtenější