Ecohabitare - farma na vaší zdi!

|  Příroda

Colibri Food Dispenser – pouliční stroj na jídlo

Colibri Food Dispenser

Snad v každém větším městě narazíme na lidi prohledávající odpadky, a zároveň lidi přecpávající se, až jim jídlo leze ušima. Portugalský umělec Luiz Augusto Moreira proto přišel se zajímavým nápadem. Navrhl přístroj, kam můžete odložit své přebytečné pochutiny. On se postará o jejich trvanlivost a zabalení a na vyžádání je pak vydá potřebným. Zároveň je plně recyklovatelný, antimikrobiotický a odolný proti vandalismu.
WT6000 – větrná turbína pro domácnost

WT6000

Americká společnost WindTronics ve spolupráci se společností Honeywell představila větrnou elektrárnu WT6000 určenou pro domácnosti a oblasti, kde fouká velmi pomalý vítr (kolem 3,2 km/h). Jde o větrnou turbínu „obrácenou naruby“. Magnety jsou umístěny v okrajích obruče, kolem nichž rychle rotují magnetické špičky listů. Údajně dokáže vyrobit až 2000 kWh ročně, což pro průměrnou americkou domácnost znamená 15 až 20 % celkové spotřeby.Ecohabitare – farma na vaší zdi!

Ecohabitare

„Vertikální farma v malém“, tak by se dal popsat nápad průmyslových designérů Daniela Adamo a Ravela Casely. Vymysleli totiž jednoduché malé přenosné desky z recyklovaných obalů a plastu, do kterých lze nasypat hlínu a zasadit malé rostlinky, jako jsou bylinky, malá rajčata, máta, tymián, jahody a podobně. Tyhle desky lze pak naskládat do zhruba třímetrové stěny, kterou pak lze pověsit na zeď – nebo několik vedle sebe. A máte pokojovou zahrádku jako vyšitou!Carbon counter – Deutsche Bank počítá skleníkové plyny

Carbon Counter

Aby německý bankovní gigant ukázal, jak moc mu záleží na životním prostředí, spolčil se s vědci z MIT. Nechal je vyvinout obrovský nízkoenergetický LED displej, který zobrazuje obsah oxidu uhličitého v atmosféře v tunách. A celou tuhle zbytečnost umístil pěkně na oči na Madison Square Garden. Ještě nedávno tam bylo číslo 3 642 065 827 033 a každou sekundu přibývá zhruba 800 tun CO2. Prý to má lidi upozornit na nebezpečí globální klimatické změny.

Nejčtenější