Dotykový elegán

PETR PROŠEK  |  
HTC Touch Diamond2

Společnost HTC uvádí na český trh očekávaného nástupce úspěšného Diamondu!

Mobilní telefon HTC Touch Diamond2 navazuje na úspěch svého předchůdce a řadí se mezi nejvybavenější komunikátory současnosti. Stejně jako oceňovaný Diamond nabízí dotykové ovládání, tedy vhodný pro uživatele, kteří si potrpí na tradiční skladbu hardwarových tlačítek. Zároveň je třeba počítat s nadměrným patláním celé lesklé přední plochy, což však u podobných mobilů není ničím výjimečným.

Přístroj s rozměry 108×53×14 mm a hmotností 118 g je trochu mohutnější než původní Diamond a chlubí se tak větším displejem s úhlopříčkou 3,2 palce a jemným rozlišením 480×800 px. Díky tomu se rovněž lépe ovládá pouhými dotyky prstů, neboť softwarová tlačítka jsou v porovnání s jeho předchůdcem větší.

HTC Touch Diamond2

Komfortní práci přispívá i mírně upravené uživatelské prostředí TouchFLO 3D, jež více zasahuje do systému Windows Mobile 6.1 Professional. Stylus samozřejmě nechybí, ale při běžném každodenním zápřahu si na něj ani nevzpomenete. Kromě 528MHz procesoru Qualcomm MSM7200A je třeba zmínit především skvělou paměťovou nálož (512 MB ROM, 288 MB RAM), s níž jsou reakce mobilního telefonu podstatně svižnější.

Výhrady však máme k absenci hardwarového směrového prvku, který zde vytlačil zcela zbytečný zoomovací panel.Pohyb v hlavní nabídce TouchFLO 3D by zkrátka byl mnohem pohodlnější, kdyby výrobce zachoval směrový kříž. Krokem kupředu je použití 5Mpx fotoaparátu a pár megapixelů navíc v porovnání s původním Diamondem rozhodně pocítíte. Přenos dat probíhá přes GPRS, EDGE, HSPDA nebo WiFi a ve výbavě nechybí ani GPS modul.

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ velký jemný displej  – absence směrových tlačítek
+ bohatá výbava  – špatná viditelnost displeje na slunci
+ svižné reakce  – absence přisvětlovací diody a krytky fotoaparátu
+ 5Mpx fotoaparát  – patlání displeje

VERDIKT:
Bohatě vybavený komunikátor pro příznivce dotykového ovládání, který je důstojným nástupcem původního Diamondu.

HODNOCENÍ:

********


WEB: www.htc.cz CENA: 12.999 Kč

Nejčtenější