Domácí jukebox

PETR PROŠEK  |  
Sony Giga Juke NAS-E300HD

O přízeň všech fanoušků hudby žadoní nové audiosystémy Giga Juke od společnosti Sony pro jednoduché zálohování vaší hudební sbírky bez použití počítače.

Audiosystémy Giga Juke jsou určeny především hudebním nadšencům s bohatou sbírkou alb. Základní jednotka modelu NAS- E300HD s rozměry 316×285×139 mm je v černé barvě, přičemž lesklá horní plocha nepříjemně chytá prach. Vystouplý čtyřřádkový černobílý displej slouží k pohodlnému ovládání přístroje pomocí tlačítek na vrchní straně a dálkového ovladače. Giga Juke NAS-E300HD se 60W zesilovačem ukrývá pevný disk s kapacitou 80 GB, který zaplníte hudbou z CD i externích zařízení. Rychlost kopírování na HDD je pouze čtyřrychlostní. Audiosystém si kromě přehrávání hudebních CD poradí pouze s MP3, AAC a WMA, což je vzhledem k pořizovací ceně trochu málo.

K propojení s externími zařízeními využijete USB nebo WM- PORT, který se bez adaptéru skamarádí s přehrávači Sony Walkman. Ve výbavě dále nechybí AM/ FM/ DAB tuner s funkcí RDS a 50 volnými předvolbami pro stanice. Potěší interní Gracenote databáze pro automatické značení skladeb, kterou však musíte ručně aktualizovat pomocí externího disku, což vyšší model Giga Juke provádí on-line přes internet. Zvuková kvalita je s ohledem na dva dvoupásmové reproduktory bez subwooferu velmi dobrá, jen u tvrdších skladeb jsou basy zastřené. Tento nedostatek Giga Juke NAS-E300HD dohání ve středech a výškách, a to především u zpěvu a ambientní hudby, která je vynikající.

Sony Giga Juke NAS-E300HD

VÝHODY: NEVÝHODY:
+ interní 80GB disk  – vyšší cena
+ snadné kopírování skladeb  – pomalejší zápis na HDD
+ skvělé středy a výšky  – bez subwooferu slabší basy
   – malá podpora formátů
   – manuální aktualizace databáze Gracenote
   – lesklý povrch chytá prach
   – bez českého manuálu

VERDIKT:
Nový Giga Juke je bezpochyby zajímavým audiosystémem, ale za uvedenou pořizovací cenu jsme čekali mnohem více muziky.

HODNOCENÍ:

***


WEB: www.sony.cz CENA: 10.990 Kč

Nejčtenější