Digitální umění pro PS3

P. PROŠEK  |  Technika

Flower pro PlayStation 3 není klasickou hrou a patří mezi „hříčky“, které lze za pár zlaťáků stáhnout z PlayStation Network. Svou kvalitou a originalitou však předčí řadu plnohodnotných titulů. Vždyť kde jinde můžete prohánět okvětní lístky po louce a zajistit, aby všechny květiny v okolí krásně rozkvetly?

Digitální umění pro PS3

Zní to jako zábava pro malé děti, ale nenechte se zmýlit. Flower je silně emotivní, a pokud občas potřebujete zpomalit a trochu si oddechnout od každodenního shonu, pak jste na správné adrese. Kromě úchvatného grafického zpracování, které lze na velkých úhlopříčkách snadno zaměnit za malebný obraz, nechybí relaxační hudba a zvuky různých hudebních nástrojů doprovázející rozkvétání poupat. Ani ovládání není řešeno klasickým způsobem a směr foukání určujete pouhým nakláněním „péestrojkového“ ovládače s pohybovým senzorem, přičemž po stisknutí jakéhokoli tlačítka vítr postupně zesiluje. Jde o velmi intuitivní provedení, které během několika minut lehce přejde do krve.

Digitální umění pro PS3

Flower nenásilně, ale zároveň poměrně efektivně upozorňuje na znečišťování životního prostředí a snaží se hráče obrátit k přírodě. Zašlé a skládku připomínající město nakonec jen díky květinám získává zpět barvy a lesk. Jedinou vadou na krásné tvářičce tohoto unikátního herního počinu je malý počet levelů, který sice zhruba odpovídá pořizovací ceně, ale utnout tak skvělou zábavu v nejlepším je vyloženě hřích. Hrou prosvištíte za necelé tři hodiny, ale určitě se k ní budete rádi vracet. Kéž by takových bylo více!

Digitální umění pro PS3

Hodnocení: * * * * * * * * * *

Nejčtenější