Digitální svět

PETR PROŠEK  |  Technika

Točíme v HD 01

Nový model videokamery navazuje na úspěšný Canon HV20. Model HV30 s rozměry 88×82×138 mm a hmotností 535 g ukládá videozáznam ve formátu HDV1080i na MiniDV pásky, chlubí se desetinásobným optickým zoomem, optickým stabilizátorem obrazu Super Range a 2,7palcovým displejem se 135° pozorovacím úhlem. S velkokapacitním akumulátorem můžete natáčet až čtyři hodiny.

Nejtenčí notebook 02

notebook

Přenosný počítač Apple MacBook Air s rozměry 325×227×19 mm a hmotností 1,36 kg byl představen na letošním Macworldu, má stylový design, 13,3palcový displej, podsvícenou klávesnici a multidotykový touchpad. Notebook s 1,6GHz procesorem Intel Core 2 Duo, 2 GB operační paměti, 80 GB HDD a modulem AirPort Extreme (WiFi 802.11n) je vybaven systémem Mac OS X 10.5 Leopard.

Užitečný pomocník 03

čtečka

Fotografům, mobilním maniakům i fandům všemožných gadgetů přijde vhod nová čtečka paměťových karet Kingston Media Reader s rozměry 92×69×20 mm a hmotností pouhých 71 g, která podporuje 19 formátů flashových paměťových karet. Čtečka spolupracuje s operačními systémy Windows 2000, XP a Vista i MacOS X a s počítačem ji propojíte pomocí USB kabelu.

Pohodlné holení 04

strojek

Holicí strojek Philips HS8040 pro mokré holení je zcela vodotěsný a disponuje výkyvnou holicí hlavou Flex & Pivot Action s pohyblivým kloubem. Šetrnému holení napomáhá hydratační emulze Nivea for Men, umístěná v integrovaném dávkovači, jež se rozvádí do Glide Ring kroužků na holicí hlavě. Nechybí praktický zastřihovač, cestovní pouzdro, dobíjecí stojánek nebo rychlé nabíjení.

Design, nebo design? 05

hodinky

Hodinky San Remo jsou středem pozornosti díky své velikosti, masivní nerez oceli, pásku z pravé kůže, množství třpytících se kamenů a vůbec, díky propracovaným detailům. Hodinky Glamour jsou pak tvarově a stylově inspirované atmosférou slunných pláží. Jsou triumfem jemných barev, třpytivých kamenů, syntetiky a zlata.

Nejčtenější