Digitální svět

PETR PROŠEK  |  Technika

1 Kompakt do nepohody Panasonic Lumix DMC-FT1

Digitální svět

Odolným digitálním fotoaparátům značky Olympus konkuruje kompakt od firmy Panasonic s rozlišením 12,1 Mpx, širokoúhlým objektivem Leica s rozsahem od 28 do 128 mm, 4,6× optickým zoomem a inteligentním automatickým režimem. Outdoorový Lumix se 2,7palcovým displejem je prachuvzdorný i vodotěsný do hloubky tří metrů a odolá pádu z výšky 1,5 m. Umožňuje natáčení videa s rozlišením 1280×720 px.

2 Kamera s GPS Sony Handycam HDR-XR520VE

Digitální svět

Nová řada videokamer Sony Handycam obsahuje 1/2,9palcový obrazový snímač Exmor R CMOS a pevný disk s kapacitou 240 GB, který pojme až 101 hodin videozáznamu ve Full HD rozlišení. HDR- XR520VE s otočným 3,2palcovým displejem a objektivem Sony G váží 500 g bez baterie a díky Active režimu optického stabilizátoru SteadyShot nabízí stabilnější obraz při natáčení za chůze. O automatické značení pořízených záznamů se stará vestavěný GPS modul.

3 Praktická multifunkce Canon PIXMA MX 860

Digitální svět

Multifunkční inkoustová tiskárna z jarní kolekce firmy Canon spojuje tisk kancelářských dokumentů i fotografií s automatickým oboustranným skenováním a kopírováním. Zařízení s tiskovou hlavou Canon FINE a pěti samostatnými inkousty zapojíte do ethernetové i Wi-Fi sítě a doma či v kanceláři oceníte řadu užitečných funkcí. Díky barevnému displeji s úhlopříčkou 6,2 cm, podpoře PictBridge a čtečce paměťových karet můžete tisknout i bez počítače.

4 Mobil, nebo fotoaparát? Sony Ericsson Idou

Digitální svět

Společnost Sony Ericsson chystá na druhé pololetí letošního roku mobilní telefon s 12,1Mpx fotoaparátem a xenonovým bleskem. Černému přístroji, který byl zatím představen pouze pod pracovním názvem Idou, dominuje 3,5palcový širokoúhlý displej (formát 16:9) s rozlišením 320×640 px a intuitivními dotykovými funkcemi. Mobil s operačním systémem Symbian mimo jiné nabídne vestavěný GPS modul nebo možnost připojení do bezdrátové sítě Wi-Fi.

5 Sluneční mobil Samsung Blue Earth

Digitální svět

Plně dotykový mobilní telefon, napájený sluneční energií, představil korejský Samsung. Stylový modrásek Blue Earth je vybaven solárním panelem, který se nachází na zadní straně mobilu, a přestože výrobce nezanevřel ani na klasickou nabíječku, údajně dokáže dodat dostatek energie pro všechny hovory. Přístroj je zhotoven z recyklovaného plastu a chlubí se unikátním uživatelským rozhraním, například s možností snadného přepnutí do energeticky úsporného modu.

Nejčtenější