Digitální miniatury

|  Technika

1. Jablečný hubeňour Apple MacBook Pro

Digitální miniatury

Rodinku Apple MacBook Pro obohatil 17palcový notebook s tloušťkou 2,5 cm a hmotností 2,99 kg. Kuriózní je vestavěná baterie, která by měla zvládnout až osmihodinovou zátěž a tisícovku opětovných dobití. Počítač obsahuje 2,93GHz procesor Intel Core 2 Duo, 8 GB DDR3 operační paměti, grafickou kartu nVidia GeForce 9400M, 320GB pevný disk a displej s rozlišením 1920×1200 px a nízkou spotřebou.


2. Sportovní mobil Nokia N79 Active

Digitální miniatury

Mobilní telefon Nokia N79 v nové verzi Active se špuntovými sluchátky, páskovým pouzdrem na ruku a bezdrátovým hrudním pásem na měření tepové frekvence od firmy Polar. Nechybí nová verze Nokia Sports Tracker s možností záznamu oblíbených tras či údajů o aktuální kondici. Smartphone s rozměry 110×49×15 mm, hmotností 97 g a 2,4palcovým QVGA displejem obsahuje 5Mpx fotoaparát s optikou Carl Zeiss a 4GB microSD kartu.


3. Telefon jako hodinky LG GD910

Digitální miniatury

Mobil v provedení náramkových hodinek s dotykovým displejem představila společnost LG Electronics. Model GD910 podporuje čtyři pásma GSM i HSDPA pro rychlý přenos dat či videohovory. Ve výbavě najdete MP3 přehrávač, reproduktor, kameru nebo Bluetooth pro bezdrátové propojení s handsfree sadou. Speciální „mobilohodinky“ s kovovým pouzdrem a krycím sklíčkem odolným proti poškrábání se do Evropy dostanou během tohoto roku.


4. Blu-ray parádník Samsung BD-P4600

Digitální miniatury

Tetka z Koreje se na veletrhu CES 2009 pochlubila stylovým Blu- ray přehrávačem Samsung BD-P4600, který je možné pověsit na stěnu. Zatím nejtenčí zařízení v tomto segmentu (výška necelé 4 cm) podporuje technologie BD Live i View Profile a nechybí upscaling až na rozlišení 1080p. Kromě moderních Blu-ray disků si poradí i s CD a DVD médii, dokáže zobrazovat fotografie v JPEG formátu nebo oblíbené DivX video a nabízí kompletní podporu HD zvuku.


5. Cvalík pro náročné WD Caviar Green 2 TB

Digitální miniatury

Western Digital uvádí na trh nový pevný disk z ekologicky šetrné řady Caviar Green, s nejvyšší dostupnou kapacitou a tichým i chladným provozem. 3,5palcový hard disk s rozhraním SATA 3 Gb/s a celkovou kapacitou 2 TB ukrývá čtyři plotny s kapacitou 500 GB a je vybaven 32MB vyrovnávací pamětí. Spolehlivý provoz zajišťují technologie StableTrac, IntelliPower, IntelliSeek a NoTouch. Hlučnost se pohybuje v rozmezí od 25 do 29 dBA.

Nejčtenější