Designová multifunkce

MICHAL ŠKACH  PETR PROŠEK  |  Technika

Samsung SCX-4500 se díky svému Sa futuristickému designu stane ozdobou ředitelských kanceláří.

Může se multifunkční tiskárna blýsknout elegantním designem? O tom vás přesvědčí model Samsung SCX-4500, který vypadá skvěle a stane se ozdobou vašeho pracoviště. Nová multifunkce s leskle černou vrchní stranou a dotykovým ovládáním, podsvíceným modrými a červenými diodami, se však hodí spíše do domácího prostředí nebo malých kanceláří.Výrobce se totiž až příliš soustředil na design a vybavil ji zásobníkem pouze na 100 stran, což je na podobné zařízení poměrně málo.

samsung

Instalace cartridge, ovládačů i aplikací Smart Panel i SmarThru (základní nastavení a nástroje pro tisk, skenování a kopírování) probíhá hladce, ale musíte bohužel počítat s tím, že v balení chybí USB kabel pro propojení tiskárny s počítačem, který je třeba dokoupit. Tiskárnu s rozměry 332×293×165 mm a hmotností 8,6 kg bez problémů umístíte na větší pracovní stůl, ale připravte se na časté přelešťování horní plochy, která ukázkově chytá prach i otisky prstů. Trochu zamrzí, že to Samsung s designem nedotáhl k dokonalosti a v lesklém provedení nenabídl i boky tiskárny.

K dotykovým ovládacím prvkům nemáme žádné výhrady -bez použití PC můžete pochopitelně kopírovat a užitečné je rovněž tlačítko pro přímé barevné skenování.Skener v rozlišení 600 dpi a 24bitové barevné hloubce zpracuje formát A4 za 80 s, obyčejná černobílá kopie je hotová za 11 s a černobílý tisk dvou stran textového dokumentu zabere 16 s. Tisk je kvalitní (max.600 dpi), ale na rozdíl od mnoha konkurenčních modelů zde citelně chybí síťový prvek nebo možnost přímého tisku z USB portu či paměťových karet. Samsung SCX-4500 tak můžeme doporučit jen skutečným fajnšmekrům, jimž jde především o špičkový design. Ostatní jistě sáhnou po levnějších řešeních.

Plusy: vynikající design, dotykové prvky, povedený tisk, kopírování i skenování Minusy: malý zásobník papíru, chybí USB kabel, neprakticky řešený výstup papírů Cena: 6200 Kč Hodnocení: Web: www.samsung.cz Zapůjčil: Samsung

Nejčtenější