Chytrák pro náročné

PETR PROŠEK  |  Technika
sony ericsson

Co takhle další konkurence pro iPhone?

Jednoho krásného dne přistál na mateřské lodi společnosti Sony Ericsson velevážený Bill Gates a s pugétem růží v pravičce žádal o audienci. Bylo by snad příliš troufalé do jednoho z mobilních telefonů místo Symbianu injektovat systém Windows Mobile a navnadit všechny nenapravitelné fandy nablýskaných gadgetů uhlazeným designem? A tak se také stalo – nový model Xperia X1 se připravuje k útoku a hází úsměvy na všechny strany!

sony ericsson

Hříšný design Nová produktová řada s označením Xperia slibuje jedinečný zážitek z komunikace, ale přesvědčí vás až na konci letošního roku, kdy se na pultech obchodů začne vyhřívat první vlaštovka v podobě komunikátoru Sony Ericsson Xperia X1. Při pohledu na vlastnosti a bohatou výbavu si již nyní získal sympatie spousty mobilních maniaků, ale od jeho uvedení nás přece jen dělí ještě dlouhé měsíce. Dokáže vaši pozornost udržet po celou dobu mučivého čekání? Minimálně díky stylovému designu má velké šance na úspěch.

Připraven na všechno Xperia X1 poběží na Windows Mobile (nejspíše ve verzi 6.1 Professional) a za zmínku stojí i vlastní uživatelské rozhraní, jež nepostrádá tolik potřebný šmrnc. Ostatně, cílem inženýrů ze Sony Ericsson je zaujmout především v oblasti mobilní internetové komunikace a multimediální zábavy. S ohledem na použitý operační systém nechybí řada užitečných kancelářských aplikací a široká konektivita, díky níž se neztratíte ve čtyřech pásmech GSM (GPRS/ EDGE), sítích třetí generace (UMTS, HSDPA, HSUPA) ani v bezdrátových sítích (WiFi 802.11b/g).

sony ericsson

Prosím přidat barvy Černo-stříbrný mobilní telefon s rozměry 110×53×17 mm a hmotností 145 g sice nepatří mezi nejmenší kousky, ale s ohledem na bohatou výbavu mu tuto velikost mile rádi odpustíme. Za asistence unikátního obloukového slideru se z boku vysouvá QWERTY klávesnice a umožňuje svižné psaní textových zpráv či editaci dokumentů. Třípalcový širokoúhlý displej s rozlišením 480×800 px a 65 tisíci barev je sice dotykový a pod ním se nachází tlačítka pro rychlý přístup k základním funkcím, ale plnohodnotná klávesnice rozhodně přijde vhod.

Zábava může začít O svižný chod se postará 128 MB operační paměti a 400MB interní paměť v případě potřeby doplníte paměťovými kartami microSD. Ke každodenním gadgetovým hrátkám pak poslouží třeba multimediální přehrávač Windows Media Player Mobile (MP3, AAC, MPEG4), FM rádio s RDS nebo 3Mpx fotoaparát s autofokusem, přisvětlovací diodou a možností nahrávání videa (VGA, 30 sn./s). Cestovatele v neposlední řadě potěší i vestavěný GPS modul s podporou asistovaného zaměřování pozice.

Nejčtenější