Chevrolet Volt oficiálně

JAN HORČÍK  |  Technika

I ekologické samohyby musejí být především krásné.

Chevrolet Volt

Chevrolet Volt

Americká automobilka General Motors konečně oficiálně představila svého bijce do ringu, ve kterém se utká s Toyotou Prius a Hondou Insight. Její hybrid se jmenuje Chevrolet neboli zkráceně „Chevy“ Volt. Jezdí na Li- Ion baterie, zvládne až 65 km. Jakmile mu dojdou, zapne se spalovací motor, který převezme funkci generátoru a dává automobilu dojezd dalších stovek kilometrů.

Futurismus po japonsku

Futurismus po japonsku

Slovo Kyiora znamená v překladu ryzí a čistý. Jedná se o kompaktní, lehké městské auto od Mazdy, které má reprezentovat harmonii mezi požitkem z jízdy a šetrností k životnímu prostředí.

Jeho zevnějšek vychází z inspirace vodou, zahnuté křivky jsou patrné na první pohled. Jako motor poslouží moderní čtyřválec s přímým vstřikováním a Smart Idle Stop systémem pro snížení spotřeby paliva a nízké emise.

Sportovní hybrid

Sportovní hybrid

Profesionální závody se až dosud nesly v rovině naprosté bezohlednosti k životnímu prostředí. Firma Peugeot to nyní hodlá změnit. Představila závodní automobil Peugeot 908 HY, který využívá hybridního dieselového pohonu. K 60kW elektromotoru přidává sadu lithiumiontových baterií a odpovídající elektroniku. Váží pouze o 45 kg víc než standardní model.

Elektromobily Tata Motors

Elektromobily Tata Motors

Indická automobilka Tata Motors se rozhodla, že vstoupí do světové ligy. Nejenže představila nejlevnější automobil na světě Tata Nano, ale nyní odhalila také první elektromobily. Půjde o dva modely vycházející z osobního automobilu Tata Indica a nákladního Tata Ace. Oba by měly být vybaveny Li-Ion bateriemi, které byly vyvinuty ve výzkumné laboratoři Tata Motors ve Velké Británii .

Honda Insight v novém

Honda Insight v novém

Japonská automobilka Honda dlouho připravovala svůj nový hybrid, než se nová Honda Insight objevila na světě. Přesto se o ní ví stále velmi málo. Vzhledově se Toyotě Prius velmi blíží, ale nemá daleko ani od Chevy Volt, ostatně posuďte sami z obrázku.

Automobilka Honda se dušuje, že její nový hybrid, který by mohl na trh přijít už v roce 2009, bude výrazně levnější než konkurence, ale i předchozí hybridy této značky.

Nejčtenější