Bezbolestná změna pohlaví

J. PETR  P. PROŠEK  |  Počítače

Bezbolestná změna pohlaví

Americký dvouměsíčník CyberPsychology & Behavior zveřejnil studii „Gender Swapping and Socialising in Cyberspace“, týkající se oblíbeného hraní za postavy opačného pohlaví v on-linových titulech. Výsledky výzkumu Nottingham Trent University dokazují, že dvě třetiny on-linových hráčů předstírají příslušnost k opačnému pohlaví.70 % žen hraje za mužské hrdiny a 54 % mužů si libuje v ženských postavách.

Krást Xbox se nevyplácí

Sílu internetu a komunitu hráčů není radno podceňovat, což dokazuje i případ Jesse McPhersona, jemuž byl odcizen televizor, laptop a Xbox 360. Po zapojení zakoupené náhradní konzole začal Jesse dostávat podivné zprávy od neznámého uživatele. Rozepsal se tedy o všem na internetu a zveřejnil Xbox Live přezdívku onoho drzouna, na něhož se následně vrhli ostatní hráči a vypátrali jeho osobní údaje.Zloděje obtěžovali několik dní, až jej dohnali k vrácení laptopu i herní konzole. Veškeré údaje byly předány policii, jež by se měla postarat o zbytek. Přestože strážci zákona o případu věděli už od počátku, hněv internetové komunity se ukázal jako mnohem účinnější nástroj.

Hravá Amerika

Společnost NPD Group zveřejnila výsledky výzkumu, týkajícího se hraní v USA. Z přibližně 200 tisíc dobrovolníků se hraní věnuje 59 % Američanů ve věku od dvou let. Celých 56 % hráčů se pochlubilo on- linovými dýchánky. Ve skupině od šesti do čtyřiačtyřiceti let, získáme překvapivých 72 % obyvatel USA. Ze skupiny on- linových hráčů 90 % preferuje hraní na PC, 19 % se vyslovilo pro konzole či handheldy a 3 % hrají on- line na mobilních telefonech. Dvě a více herních konzolí vlastní pouhé 3 % hráčů a nejoblíbenější konzolí pro on-line je Xbox 360.

Nejčtenější