Auto jako luxusní balkon

P. PROŠEK  |  Design
Peugeot Metromorph

Čím více se blížíme neveselé budoucnosti, kdy budou megapole ještě přeplněnější a ze zástavby v podstatě nevytáhneme paty, tím častěji se designéři pouštějí do odvážných návrhů každodenních pomocníků, bez kterých se za pár desítek let neobejdeme. Svojí troškou do mlýna přispívá i mladý průmyslový designér Roman Mistiuk.

Design dvoumístného futuristického vozidla Peugeot Metromorph totiž zaujme hned na první pohled, ať už zrovna brázdí přeplněné silnice nebo trpělivě „šplhá“ vstříc apartmánu ve třístém patře obytného komplexu. Metromorph není jen tak obyčejné auto a kromě klasické dopravy po městě zastane i funkci luxusního výtahu či balkonu. I z toho důvodu se Roman Mistiuk rozhodl skrýt, kola aby při závěsu na stěnu budovy nepůsobila rušivým dojmem.

Peugeot Metromorph

Vůz je poháněn dvěma elektromotory, zabudovanými přímo ve dvou zadních kolech, přičemž pochopitelně nechybí ani dvojice baterií. Zpracování interiéru je rovněž striktně podřízeno multifunkčnímu využití s důrazem na volný prostor. Ten je zapotřebí při otáčení sedaček, jež plynule mění polohu při přechodu do výtahového a balkonového modu.

Kalifornský designér věnoval také velkou pozornost systému dveří, které se neotevírají do stran, ale vyjíždějí šikmo nahoru a kopírují střechu vozu, aby umožnily komfortní výstup a nástup i ve stísněných prostorách. V balkonovém modu navíc dochází k otevírání podvozku, kterým cestující vstupuje do svého hnízdečka lásky. Peugeot Metromorph tak rozšiřuje obytný prostor, ze sedadel se stávají pohodlná křesílka a průhledná střecha nabízí skvělý výhled do okolí. Šílené, ale úchvatné!

Peugeot Metromorph

Nejčtenější