Bazén do řeky kombinovaný s čističkou

30. 6. 2011  |  Marek Lutonský  |  Technika

Některým projektům musí člověk fandit, ať chce nebo ne. Před dvěma dny to byla sluneční pec Marka Kaysera a dnes tady mám plovoucí bazén z New Yorku kombinovaný s čističkou. Přiveze se po řece, ponoří, napustí… a je hotovo.

Takhle by měl vypadat výsledek před panoramatem Manhattanu

Představte si řeku. V případě bazénu +Pool je to konkrétně East River, která z východní strany obtéká Manhattan, ale klidně to může být jakýkoli jiný tok. Prázdný bazén, který zde má tvar znaku plus, se do něj ponoří a polopropustnými stěnami se do něj nechá natéct voda. Říkáte, kdo by se v té břečce koupal? V tom je právě vtip: stěny bazénu fungují současně jako filtr a uvnitř tak bude čisto.

První stupeň filtrů odstraní hrubé objekty nad 150 mikronů, druhý působí na nečistoty velikosti nad 1 mikron, poslední je překážkou pro bakterie a viry

Projekt je aktuálně ve fázi technických testů a shání peníze na schvalovací řízení a samotnou výrobu. Podívejte se na web projektu, pusťte si motivační video, které má newyorčany přesvědčit, aby upustili pár dolarů. Být bazén na Vltavě, jdu toho.

Kříž buď může být celý k dispozici pro rekreační plavání, případně se dá přeměnit na plaveckou dráhu

Nejčtenější