Zajímavosti a novinky obrazem

Jaroslav Matějka  |  Auta

Volkswagen na špatné cesty

Volkswagen zkompletoval řadu vozů „pro individuality“. Po modelech CrossPolo a CrossGolf představil nový model CrossTouran. Ten se liší od běžných verzí Touran již na první pohled četnými stylistickými prvky. Díky paketu pro špatné cesty s prodlouženými pružinami nabízí o 20 mm zvýšenou světlou výšku než klasický model.

K tomu byla přidána atraktivní sedmnáctipalcová kola s různými šířkami pneumatik vpředu (215 mm) a vzadu (235 mm). Ve výbavě jsou kromě jiného i podélné střešní nosiče z matného hliníku. Kompaktní MPV se začne u nás prodávat v listopadu se základní cenou 586 800 korun.

15 sporťáků za 899 900 korun

Peugeot RCZ je krásný. Potvrzují to i ocenění, která zatím obdržel – ve Francii titul Nejkrásnější vůz, v Německu Red Dot Design Award. U nás si ho nyní může pořídit prvních patnáct zájemců. Nadstandardně vybavené kupé 2+2 v ceně 899 900 korun je možné objednat prostřednictvím internetových stránek.

Jedná se o model s karbonovou střechou, celokoženým interiérem a přeplňovaným motorem 1.6 THP o výkonu 200 koní. Zdali se o něj strhne stejná „rvačka“ jako během loňského autosalonu ve Frankfurtu, kdy bylo během 48 hodin rezervováno všech 200 vozů exkluzivní série, uvidíme již 7. října, kdy budou vozy v Praze předávány.

Auto pro surfaře

Chevrolet představil neobvyklou verzi svého minivozu Spark. Na hudebním festivalu v anglickém Newquay, v místě, kam se sjíždějí surfaři z celé Evropy, protože jsou zde ideální podmínky pro jejich sport, překvapil se speciální verzí minivozu nazvanou Woody Wagon.

Automobil s vinylovými DiNoc panely s dřevěným dekorem na bocích odkazuje na přelom padesátých a šedesátých let minulého století. Tehdy byly v oblibě „woodies“, velké vozy kombi, které měly části karoserie ze dřeva. Byly laciné a nabízely dost prostoru pro surfařská prkna a veškerou výbavu.

Zdroj: E15
Foto: archivy výrobců

Nejčtenější