Zajímavosti a novinky obrazem

redakce E15  |  Auta

Přijíždí nové Porsche do terénu

Modely nové generace Porsche Cayenne se vyznačují úsporností kombinovanou s výjimečnými dynamickými parametry. Ve srovnání s předchozí generací klesla průměrná spotřeba až o 23 procent. Novinkou této výměny generací je pak Cayenne S Hybrid s plně hybridním systémem pohonu s paralelním uspořádáním. Tento model je vybaven šestiválcovým motorem, jehož dynamika odpovídá osmiválci, avšak při výrazně nižší spotřebě. Kombinovaná spotřeba tak v tomto případě činí jen 8,2 l/100 km. Ceny pro český trh začínají na 1 524 tisících korun (Cayenne V6) a končí na 3 129 tisících korun (Cayenne Turbo).

Audi R8 GT: lehký a svalnatý

Ještě výkonnější, ještě lehčí, ještě rychlejší – takový je model R8 GT, vyráběný v limitované sérii. Jeho motor V10 5,2 litru dosahuje výkonu zvýšeného na 412 kilowattů (560 koní), zatímco pohotovostní hmotnost byla snížena o 100 kilogramů. Audi R8 GT dokáže zrychlit z klidu na 100 km/h za 3,6 sekundy a dosáhnout nejvyšší rychlosti 320 km/h.

Legenda od Fordu slaví

Z montážní linky závodu Ford-Otosan v tureckém Kocaeli sjel jubilejní Ford Transit, vůz s pořadovým číslem 6 000 000. Ford Transit je bez nadsázky celosvětový fenomén – dnes se prodává více než v pětaosmdesáti zemích na pěti kontinentech. Současný Transit je jediným užitkovým modelem svého druhu, jenž dává zákazníkům na výběr mezi pohonem předních, zadních nebo všech čtyř kol na jediné platformě.

Zdroj: E15

Nejčtenější