Zajímavosti a novinky obrazem

redakce E15  |  Auta

Designérská lahůdka DS3

Citroën vstoupil do světa módy. Pro retrospektivní výstavu Yvese Saint Laurenta v pařížském Petit Palais oděl několik vozů DS3 do barev salonu světově proslulého módního návrháře. Učinil tak přesně v duchu koncepce, kterou nyní preferuje a s níž se snaží s novými modely prorazit na trzích. Nazývá ji Kreativní technologie.

Honda CR-Z bude stát 569 tisíc korun

Japonská automobilka Honda představila na autosalonu v Ženevě evropskou verzi hybridního kupé CR-Z. Začátek prodeje v ČR je plánován na 1. červen letošního roku. Cena nejnižší výbavy S začne na 569 tisících korunách, Sport bude stát 599 tisíc, GT 629 tisíc a GT Top (kožené čalounění sedadel, panoramatická skleněná střecha) 659 tisíc.

Šetrný smart

Smart ForTwo CDI se stal novým rekordmanem v hodnocení nejnižšího množství oxidu uhličitého ve výfuku. Technici docílili v manuálním řadícím modu (softip) úpravami hodnoty 86 g CO2/km, reprezentující spotřebu 3,3 l/100 km. Kromě jiného vylepšili aerodynamiku, snížili například světlost vozu o sedm milimetrů.

Clio dospělo. Oslavuje 20. narozeniny

Renault Clio oslavuje 20. narozeniny limitovanou edicí nazvanou 20th Anniversary. Ta se bude prodávat ve třech verzích (3dv., 5dv. a verze Grandtour). Do dnešního dne si Clio, které proslulo sloganem Mám vše co velká auta a které jako jediný model dvakrát zvítězilo v anketě Car of the Year, pořídilo více než deset milionů řidičů.

Zdroj: E15

Nejčtenější