Volkswagen Caddy: bestseller v novém vydání

Jaroslav Matějka  |  Auta

Volkswagen hodil soupeřům rukavici, v říjnu začne prodávat novou verzi svého bestselleru Caddy.

Od roku 2004 do roku 2009 bylo po celém světě prodáno přibližně 800 tisíc vozů třetí generace. A německá automobilka si podobné úspěšné tažení slibuje i od nového kompaktního MPV s posuvnými bočními dveřmi, které prošlo důkladnou přestavbou.

Tak třeba bude nabízeno s šesticí nových motorů TDI a TSI, jejich spotřeba je až o 21 procent nižší ve srovnání s předchůdci. Změn doznal interiér s plně vyjímatelnou druhou řadou sedadel. V pětimístném provedení tak vznikne při naložení až ke stropu úložný prostor o objemu až 3030 litrů. U Caddy Maxi dosahuje tento ukazatel hodnoty 3880 litrů.

Pro řemeslníky a poskytovatele různých služeb je zajímavý model Caddy Maxi s paketem Flexsitz Plus, s nímž lze délku ložného prostoru na straně spolujezdce prodloužit více než na tři metry. Objem nákladového prostoru se tím zvětší až na 4,7 metru krychlových, což je nejlepší hodnota ve třídě. Modely Caddy lze na přání objednat také v nové sedmimístné verzi se sedadly uspořádanými ve třech řadách (sériově v modelech Caddy Maxi Trendline a Comfortline).

Nový Caddy je jako první městské dodávkové vozidlo a kompaktní MPV ve své kategorii sériově vybaven systémem ESP ve všech verzích. Další prvenství ve svém segmentu získala modelová řada Caddy za nabídku účinných šestistupňových nebo sedmistupňových dvouspojkových převodovek DSG a asistenční funkce pro rozjezd do kopce.

Nová generace se opět vyrábí ve dvou délkách se standardním nebo prodlouženým rozvorem (Maxi) a – jako jediný vůz v segmentu – také s pohonem všech kol (4Motion) v kombinaci s oběma délkami karoserie. Ceny pro český trh nebyly prozatím stanoveny.

Zdroj: E15
Foto: Volkswagen

Nejčtenější