Tricorder ze Star Treku: test pro geeky

Martin Tůma  |  Technika

Už dlouho se mi nestalo, že bych na internetu narazil na aplikaci, která by tak potěšila moje srdéčko. Dokonce si dovoluji říct, že by mohla být vhodným testem pro to, jestli jste geek nebo ne.

Pokud nevíte, co je to geek, tak jím určitě nejste, můžete si tedy v klidu jít číst něco jiného, výsledek self testu je pro vás: Ne.

Aplikace se jmenuje Tricorder a je určena pro mobilní telefony s operačním systémem Android 2.x. Vybavuje se vám zařízení používané ve Star Treku naprosto ke všemu od měření smrtící radiace poškozeného warp jádra až po nalezení toalet na IV. palubě? Tak přesně tohle teď můžete mít ve svém mobilu. Tricorder si stáhněte zdarma na této stránce.

Základní nabídka obsahuje měření gravitačního pole a zrychlení. To je přece naprosto nezbytná věc pro běžný život. Například se cítíte lehce a chce se vám létat. Pohledem na Tricorder snadno ověříte, jestli je to kvůli selhání gravitace, zamilovaností nebo kvalitními drogami…

Další položka je geomagnetické pole. Nepotřebuje další komentář. Funkcí akustická analýza si pravý geek ihned změří úroveň hluku na pracovišti a vůbec naprosto všude, kde se ocitne.

Položka GEO vyždímá ze systému GPS, co se dá, včetně přehledného zobrazení rozmístění navigačních družic nad hlavou. Dále je zde EMS, tedy měření síly signálu mobilního operátora, a scan dostupných sítí wi-fi. Hodně užitečná věcička. Nakonec je zde položka SOL: měření sluneční aktivity a slunečních skvrn. To je ale trošku podvod, protože program přebírá údaje z internetu.

Osobně bych uvítal ještě obrázek z meteo radaru. Vzhledem k tomu, že tricorder je aplikace open source, doufám, že se najde někdo, kdo tuto funkci brzo doplní.

A jak tedy vyhodnotit tento self test? Pokud jste si před dočtením článku aplikaci už nainstalovali a vyzkoušeli, jste jasně geek. Pokud to uděláte až nyní a ihned si zjistíte rozmístění GPS satelitů, sítě wi-fi nebo hluk, jste též geek. Vám ostatním nezbývá, než na sobě ještě trochu pracovat.

Nejčtenější