Toyota a Tesla zahájí výrobu elektromobilů

ČTK a E15  |  Auta

Japonská automobilka Toyota Motor se dohodla s americkou firmou Tesla Motors na vytvoření partnerství pro vývoj a výrobu elektromobilů. Toyota investuje 50 milionů dolarů (zhruba miliardu korun) do podílu ve společnosti Tesla. Ta převezme nedávno uzavřenou továrnu Toyoty ve Fremontu, kde bude vyrábět elektromobil s názvem Model S.

„Budeme společně vytvářet elektromobily,“ uvedl generální ředitel Tesly Elon Musk. „Je velkou ctí spolupracovat s firmou, jako je Toyota, která je jedním ze světových automobilových lídrů a již osobně dlouho obdivuji,“ dodal. Partnerství podle analytiků posílí důvěryhodnost Tesly a zlepší image Toyoty, jejíž pověst byla poškozena rozsáhlým svoláváním automobilů k opravě problémů s nechtěným zrychlováním.

Společnost Tesla patří mezi takzvané start-ups, tedy relativně nové podniky, které zkoušejí proniknout mezi velké a zavedené značky. Firma, jež se nyní chystá ke vstupu na burzu, vznikla teprve před šesti lety a jejím hlavním produktem je plně elektrický sportovní vůz Roadster.

Zdroj: E15

Nejčtenější