Technologicky nejvyspělejší Infiniti se jmenuje M37

Jaroslav Matějka  |  Auta
První z trojice nových sedanů s motorem V6 a pohonem zadních kol se pyšní výkonem 235 kilowattů

Nový sedan M37 je technologicky nejvyspělejším vozem značky Infiniti. Součástí jeho výbavy jsou elektronické asistenční a antikolizní systémy souhrnně označované jako dynamický bezpečnostní štít (Dynamic Safety Shield).

U verze Premium je standardní bezpečnostní štít doplněn systémem sledování slepého úhlu (BSI – Blind Spot Intervention™), který je jako první na světě schopen registrovat vozidla v okolí a pomáhá zajistit, aby jim vůz Infiniti nezkřížil cestu. Mezi nové technologie dále patří systém aktivního potlačení hluku (ANC – Active Noise Control) a Forest Air™, systém klimatizace, který v interiéru vytváří příjemný vánek a obohacuje vzduch o vůně uvolňující napětí a podporující pozornost řidiče.

Vůz má benzinový motor V6 s objemem 3,7 litru a výkonem 235 kilowattů. Zrychluje z nuly na 100 km/h za 6,2 sekundy a jeho nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Od října bude k dispozici také dieselový model M30 a od jara 2011 hybridní model M35h. Cena nového modelu M37, který je nabízen v pěti různých verzích, začíná na 1 320 000 korun.

Zdroj: E15
Foto: Infiniti

Nejčtenější