Technický kaleidoskop

Václav Maletínský  |  Technika

LEVNÁ ZRCADLOVKA

Cenově dostupná jednooká digitální zrcadlovka Nikon D3100 se 14,2megapixelovým CMOS čipem (velikost APS-C), 11bodovým zaostřováním, výměnnými objektivy, podporou ISO 100–12 800 a automatickým i plně manuálním nastavením udělá radost všem zákazníkům, kteří od Nikonu očekávali kvalitní fotoaparát s českým menu.

KOMPAKTNÍ NIKON S PROJEKTOREM

Fotoaparát Nikon S1100pj se 14,1megapixelovým snímačem, širokoúhlým objektivem a 5násobným zoomem uživatele překvapí kvalitním 3palcovým dotykovým LCD displejem s vysokým rozlišením 460 000 bodů, ale také vestavěným předním projektorem s jasem 14 lumenů, který pořízené fotografie či video dokáže promítat na plátno nebo bílou zeď.

NOVÁ HERNÍ KONZOLE

Inovovaný model herní konzole Xbox 360 obsahuje řadu vylepšení, mezi něž patří 250GB pevný disk pro ukládání her a vestavěný WiFi adaptér pro bezdrátovou komunikaci v počítačové síti. Zařízení je vybaveno pěti USB konektory a nechybí mu ani optický zvukový výstup. Výhodou přístroje je menší spotřeba elektrické energie.

ULTRAZOOM

Fotoaparát Panasonic Lumix FZ100 s podporou nahrávání HD videa je určen pro náročné amatéry a příznivce reportážní či sportovní fotografie. Je vybaven 14,1 MPix snímačem, zvládne vyfotografovat až 11 snímků za sekundu, nabízí 24násobné přiblížení v rozsahu 24–600 mm, automatické, prioritní i manuální nastavení. Poradí si v horších světelných podmínkách.

VARTA LED SOLAR LIGHT

Svítilna je v mnoha ohledech netradiční. Je vybavena solárním panelem, který na slunci nebo běžném denním světle nabíjí vestavěnou Li-Ion baterii a za hodinu nabíjení dodá energii na 15–20 minut svícení. Svítilna dokáže nepřetržitě svítit přibližně po dobu dvou hodin. Pokud energie v noci dojde, můžete ji dobít i ručně.

Zdroj: Formen
Foto: archivy výrobců

Nejčtenější