Technický kaleidoskop

Václav Maletínský  |  Technika

NOTEBOOK LENOVO

Přenosné počítače Lenovo ThinkPad Edge se začnou prodávat se 14“ a 15“ obrazovkou (rozlišení 1366×768 bodů) a budou vybaveny vícejádrovými procesory Intel Core i3 nebo i5. Kromě zajímavého stylu a černé nebo červené barvy noví majitelé ocení podsvícenou a voděodolnou klávesnici nebo multidotykový touchpad. Potěší je i vestavěná kamera.

NOKIA N8

Nokia N8 je nejnovější chytrý telefon z portfolia stejnojmenné finské společnosti. Nabídne velký dotykový displej s úhlopříčkou 3,5 palce a rozlišením 640×360 obrazových bodů, vestavěný 12Mpix fotoaparát s bleskem, podporu HD videa, připojení k sociálním sítím, vestavěnou GPS navigaci, akcelerometr a kompas a spoustu dalších aplikací.

PŘEHRÁVAČE PANASONIC

Nové Blu-ray přehrávače Panasonic DMP-BD85, BD65 a BD45 přinesou do domácností kvalitní obraz i zvuk. Vysoká barevná přesnost a zobrazení nejmenších detailů je samozřejmé u Blu-ray disků, nové přehrávače ale dokážou vylepšit zobrazení i u DVD, jejichž formát přepočítají takovým způsobem, aby se přiblížil velkému rozlišení Full HD.

HP & Vivienne Tam

Nový digitální nástroj přináší Hewlett-Packard a designérka Vivienne Tam. Jeho povrch je pokryt motýly jako inspirace čínským příběhem o motýlích milencích. Tento praktický doplněk umí posloužit i jako mobilní zrcátko pro dámy na cestách. Díky jedinečnému designu a kabelkovým rozměrům zůstane vaše dáma „chic“, kamkoli se vydá. K dostání za 12 590 Kč s DPH.

HTC WILDFIRE

HTC Wildfire je nový telefon se systémem Android a díky HTC Sense kromě telefonování propojí sociální sítě. Na zprávy bude možné odpovídat e-mailem, SMS nebo do profilu Facebooku, lepší správa kontaktů dokáže zobrazit profilové fotografie uložených přátel, které získá na internetu. Telefon bude mít dotykový displej s úhlopříčkou 3,2“.

Zdroj: Formen

Nejčtenější