Svěží vítr ve třídě malých vozů

REDAKCE OT  |  Auta

Druhá generace modelu Volkswagen Cross Polo je připravena na další dobrodružství. Důmyslně řešený malý vůz s robustním vzhledem ve stylu SUV představuje nejméně konvenční vozidlo ve svém segmentu.

Je to díky neotřelému designu, originálním barvám a výbavě, zvýšenému podvozku (plus 15 mm) a nekompromisní praktičnosti v každodenním provozu. Všestranná novinka je poháněna extrémně hospodárnými motory s rozpětím výkonů od 51 kW (70 k) do 77 kW (105 k).

Na výběr jsou tři zážehové jednotky a tři vznětové motory TDI s přímým vstřikováním paliva common rail. Tři z šesti motorů lze objednat se sedmistupňovou převodovkou DSG, která se bude dodávat mimo jiné také pro nové Polo GTI.

Exteriér: robustnost a lifestylový charakter

Robustní a sportovní charakter zásadně pětidveřového modelu Cross Polo se odráží v mnoha detailech. Zvlášť nápadný je individuálně tvarovaný přední nárazník s integrovanými mlhovými světlomety a velkým vstupem vzduchu uprostřed, do něhož je vsazena černá voštinová mřížka s jemnými chromovanými ozdobami.

Spodní část nárazníku barevně odlišenou antracitovým odstínem dotváří stříbrný panel připomínající ochranný plech terénních vozů. Od klasických modelů Polo byla převzata horní maska chladiče s chromovanou příčnou lištou a integrovaným logem Volkswagen. Totéž platí pro dvojité světlomety. Výrazný styl nového VW Cross Polo podtrhuje šest nabízených barev karoserie. Exkluzivně pro nový Volkswagen byly vytvořeny barevné odstíny „oranžová Magma“ a „béžová metalíza Terra“.

Interiér pro zákazníky s vytříbeným vkusem

Velmi kvalitní interiér modelu Cross Polo harmonicky navazuje na design exteriéru ve stylu SUV. V závislosti na zvolené barvě karoserie jsou na výběr čtyři různé barevné kombinace interiéru. Zatímco vnější plochy sedadel jsou vždy antracitové, mohou být vnitřní části sedadel a prostřední části výplní dveří v odstínech „oranžová Hot“, „oranžová“, „Latte Macchiato“ nebo „šedá“.

V místech, kde se povrchu sedadel dotýkají záda a nohy, mají textilie černou síťovou strukturu, která zlepšuje jejich odolnost. Do opěradel předních sedadel je vyšitý nápis „Cross Polo“. Charakter interiéru všeobecně určují materiály příjemné na dotek. Příkladem je volant obšitý jemnou děrovanou kůží, jehož ramena jsou ozdobena chromem. Vysokou úroveň kvality modelu Cross Polo podtrhuje měkký a na dotek příjemný povrch přístrojové desky vyrobený technologií povrchového pěnění plastů „slush“.

Zdroj: Obchodní týdeník

Nejčtenější