Světová premiéra pro nový Volkswagen Phaeton

REDAKCE OT  |  Auta

Skleněná manufaktura v Drážďanech je místem, kde vzniká jeden z nejkvalitnějších automobilů na světě.

Volkswagen Phaeton, dodávaný výhradně s pohonem všech kol a vzduchovým odpružením, vyniká nejen kvalitou, ale i cestovním komfortem. Volkswagen představil na autosalonu Auto China 2010 v Pekingu nové provedení své vlajkové lodi. Vzhled nového Phaetonu vychází z DNA designu značky Volkswagen vyvinuté Walterem de Silvou, italským šéfdesignérem koncernu Volkswagen.

Suverénní styl luxusní limuzíny dodávané i nadále ve dvou délkách 5,06 m a 5,18 m podtrhuje zcela nová příď doplněná úpravami zadní partie a profilu, díky nimž budí nadčasově elegantní karoserie Phaetonu dojem ještě větší majestátnosti a dynamiky. V souladu se současným designérským stylem Volkswagenu dominují přídi horizontální linie.

Phaeton však nemá leskle černou masku chladiče, ale úplně nové řešení s ozdobnými prvky z lesklého a matného chromu, které vtiskují vozu svébytnou tvář společně s nově tvarovanými bi-xenonovými světlomety s adaptivními funkcemi svícení do zatáček a odbočovacích světel. S maskou chladiče a světlomety ladí i nový přední nárazník.

Ohromující elegance

Interiér Phaetonu ohromuje elegancí, nejvyšší kvalitou materiálů a zpracování a nedostižným komfortem. Zcela nové jsou multifunkční volanty, které přispívají k intuitivnímu ovládání veškerých funkcí. Ergonomicky skvěle tvarovaná přední sedadla lze seřizovat v 18 směrech a o příjemné prostředí na palubě se stará čtyřzónová klimatizace.

Místo sériově dodávané třímístné zadní lavice si mohou zákazníci na přání zvolit dvě elektricky nastavitelná samostatná sedadla. Kromě stylistických změn ovšem dostal nový Phaeton, který bude na českém trhu v září, řadu inovativních technických prvků.

Zdroj: Obchodní týdeník

Nejčtenější