Svět trojcípé hvězdy posunuje hranice

(jam)  |  Design
Mořský šíp. Rukopis designérů Mercedesu se nemění, největší důraz kladou na vášnivý, energický styling.

Designéři společnosti Mercedes-Benz (jichž je kolem 400 a jsou dvaceti národností) stojí před novými výzvami – bylo rozhodnuto, že kromě automobilů budou navrhovat i nábytek a dekorativní předměty. Portfolio nově ustavené divize „Mercedes-Benz Style“ bude zahrnovat nejen výrobky související s dopravou, ale také lifestylové produkty a industriální design.

V současnosti designéři Mercedesu ztvárňují interiéry vrtulníku a také pracují na vzhledu luxusní jachty. „Mercedes-Benz Style“ bude působit dvojím způsobem: buď poskytne návrhy klientům (v tomto případě budou práva na design prodána výrobci daného produktu), nebo udělí licence na jednotlivé návrhy (v tom případě získá výrobce produktu právo na využívání designu, ale všechna ostatní práva si společnost Mercedes-Benz ponechá).

Pro obě formy, poskytnutí návrhu i udělení licence, bude platit v zásadě stejný princip: výrobek i jeho výrobce budou muset odpovídat prémiovým standardům, být inovativní a mít trendový a zároveň trvalý styl.

Takto by měl podle designérů Mercedesu vypadat interiér vrtulníku.

Lehký a dynamický. Takový je model SLS AMG GT3 automobilky Mercedes-Benz, nový sportovní vůz pro závody na krátkých a dlouhých tratích. Tyto série závodů pro vozy GT blízké sériovému provedení se vyznačují pestrým polem účastníků a získávají ve světě stále větší popularitu. Jak je určeno v předpisech FIA-GT3, odpovídá osmiválcový motor AMG téměř kompletně agregátu, který pohání sériový vůz.

Díky snížené hmotnosti překonává verze GT3 již tak vynikající zrychlení sériového vozu, jenž umožňuje z klidu rozjezd na stokilometrovou rychlost během 3,8 s; nejvyšší rychlost přesahuje podle použitých převodů hranici 300 km/h.

Zdroj: E15

Nejčtenější