Svět Nissanu překvapuje rozpustilostí

Jaroslav Matějka  |  Auta
Juke míří na zklamané zákazníky. Chce dokázat, že i malý vůz může být originální.

Nissan přehodil rychlost a výrazně zrychlil. Jeho nové modely jsou originální, nespoutané. Jako kdyby se designéři japonské automobilky trumfovali, kdo přijde se šílenější vizí.

Tak třeba Juke, menší bratr Qashqaie. Sotva se objevily jeho první snímky, strhla se lavina zájmu. A po představení modelu v ženevském autosalonu se vše jen znásobilo. I proto společnost Nissan oznámila již nyní ceny nového malého crossoveru, který se začne prodávat až v říjnu, začnou na 369 tisících korun.

Juke je prostě nepřehlédnutelný. Spojuje v sobě totiž rysy dvou odlišných koncepcí automobilu – SUV a sportovního hatchbacku. Stejně nepřehlédnutelný je však i krabicovitý Cube. Nová generace tohoto modelu se liší od všeho. A to nejen svojí asymetrickou karoserií, která spojuje styl „obývacího pokoje“ s pohodlným ergonomickým místem pro řidiče.

Cube disponuje prostorným a variabilním interiérem s množstvím úložných prostorů, regálů, držáků a věšáků. V Evropě se nabízí s dvěma motory (vznětový 1,5 l a zážehový 1,6 l) a k dostání je omezený počet vozů i u nás. Ceny začínají na 454 900 korunách.

Cube třetí generace nabízí lepší výhled a jízdní vlastnosti, protože kola jsou umístěna do rohů a A-sloupky jsou vzpřímeny.

Zdroj: E15

Nejčtenější