Suzuki Alto: do města s energií

Jaroslav Matějka  |  Auta

Suzuki přijíždí do České republiky s novým modelem Alto. Malý vůz nabízí více prostoru na předních sedadlech, nicméně podle slov představitelů japonské automobilky „stále ještě poskytuje dostatek prostoru pro čtyři dospělé osoby“. Vůz byl poprvé předveden na pařížském autosalonu v roce 2008 a poté, co se osvědčil na evropských trzích, přichází nyní také do České republiky.

Alto je zaměřeno především na obyvatele měst, kteří hledají malý úsporný vůz, jenž zároveň nabízí styl. První generace vozu Suzuki Alto byla v Japonsku představena už v roce 1979. Model si získal popularitu, byl opakovaně nejprodávanějším vozem v kategorii malých vozidel. Po úspěších v Japonsku byl pod různými názvy uveden i v dalších zemích a byl několikrát modernizován.

Vejde se všude. Se svými rozměry – délkou 3,5 m, šířkou 1,6 m, výškou 1,47 m – a minimálním
poloměrem otáčení 4,5 m je Alto předurčeno pro město

Vývoj současné generace začal v únoru 2005 v projekčních studiích v Paříži a v Miláně a v evropských prodejnách se objevil na jaře roku 2009. K jeho největším přednostem patří bezesporu spotřeba paliva (4,4 l/100 km) a nízké emise CO2 (103 g/km). Zážehový tříválcový motor má objem 996 cm³ a maximální výkon 50 kW. Vůz disponuje manuální pětistupňovou převodovkou.

Na českém trhu bude Suzuki Alto prozatím nabízeno pouze ve specifikaci GL/AC (například čtyři airbagy, ABS+EBD, klimatizaci, elektrické ovládání oken, centrální zamykání s dálkovým ovládáním). Zaváděcí cena byla stanovena na 189 900 korun.

Zdroj: E15
Foto: Suzuki

Nejčtenější