Střípky z internetu

REDAKCE STRATEGIE  |  Počítače

Yahoo! žije sportem

Yahoo! rozšiřuje své obsahové portfolio o sportovně zaměřenou stránku Citizen Sports.

Ta by měla pomoci posílit přítomnost Yahoo! na sociálních sítích a mobilních zařízeních. Současný sportovní obsah z Yahoo! bude integrován do Citizen Sports a služby se vzájemně propojí. Ze spojení by mělo těžit jak Yahoo! Sports, tak Citizen Sports.

Na Yahoo! budou uživatelé moci sdílet postoje ke svým oblíbeným týmům, konverzovat s přáteli a fandit prostřednictvím aplikací Citizen Sports. Vytvořit by se měly i nové příležitosti pro inzerenty, kteří budou moci komunikovat v novém prostředí. Portálu má pomoci integrace Citizen Sports se sociálními sítěmi jako Facebook, MySpace nebo hi5.

Twitter chce být všude

Twitter zjednodušuje způsob, jakým je možné umístit mikroblog na jakoukoli stránku.

Přichází nově s platformou „@ anywhere“ (kdekoli), která umožní zobrazovat zprávy z mikroblogů i bez nutnosti práce s programovacím rozhraním API. Nový systém má být jednoduchý a založený na vložení javascriptu do stránky. Novinku oznámil zakladatel služby Evan Williams na konferenci South by Southwest v Texasu.

Přínos má být podle něj jasný: spojení s novými uživateli, kteří se budou vracet. Spolupráci navíc přislíbili velcí hráči mediálního byznysu – Amazon, Bing, eBay, Yahoo!, YouTube nebo The New York Times.

Zdroj: Strategie

Nejčtenější