Sportovní vůz s pohonem budoucnosti

REDAKCE OT  |  Auta

Kompaktní sportovní kupé španělské značky SEAT přesvědčivě dokazuje, že fascinující design a velké potěšení z jízdy nás čeká i v éře elektrické mobility.

Studie SEAT IBE je sportovním a dynamickým konceptem pro městskou dopravu, který využívá ekologicky čistý pohon budoucnosti. Esteticky vytříbené tvary a atletické proporce konceptu IBE jsou zároveň vzrušujícím výhledem na další vývoj designu značky SEAT pro novou generaci vozů.

Přitažlivé proporce

SEAT IBE ukazuje na první pohled přitažlivé proporce klasického sportovního vozu s krátkou, nízkou a širokou karoserií, která má extrémně nízkou příď a široká ramena. Zároveň jde o inovativní a jedinečnou interpretaci osvědčených stylistických prvků aplikovaných v kompaktním automobilu a optimalizovaných pro mladé uživatele žijící ve městech.

„Studií IBE chceme ukázat, že elektromobily SEAT budou vždy spojeny s vynikajícím designem a velkým potěšením z jízdy,“ říká James Muir, prezident společnosti SEAT, S.A. „IBE pokračuje v nejlepší tradici značky SEAT, která nabízí vždy nejatraktivnější vůz v příslušném segmentu. Náš první koncept elektromobilu navíc znamená důsledné pokračování v naší strategii budoucího rozvoje.

Po velkém úspěchu mimořádně hospodárných modelů ECOMOTIVE nyní intenzivně pracujeme na elektrickém pohonu, a to v různých provedeních od hybridního pohonu s možností vnějšího dobíjení až po čistě elektrický pohon.“

Puristické tvary, precizní linie

Koncept IBE je slibným výhledem na další rozvoj designu značky SEAT. Puristické tvary, precizní linie a přesně vymezené plochy se vyznačují jedinečným stylem, který při veškeré modernosti vyjadřuje zcela konkrétně identitu značky SEAT. „IBE je něco na způsob koncentrované genetické databanky pro příští generace našich vozů. Tento koncept jednoznačně ovlivní všechny naše modely,“ říká šéfdesignér značky SEAT.

Zdroj: Obchodní týdeník

Nejčtenější